skip to Main Content

3 důvody, proč pokračovat v nakupování kryptoměn bez ohledu na dění na trhu

Nakupování Kryptoměn

V roce 2021 se hodnota celého trhu s kryptoměnami téměř ztrojnásobila. Ke smůle investorů však cena digitálních aktiv neroste přímočaře a čas od času se propadne. Kryptoměny a jejich základní technologie, blockchain, však mají rozhodně potenciál změnit svět. Toto odvětví je však stále tak mladé a nevyzkoušené, nemluvě o tom, že digitální aktiva jsou extrémně volatilní. Tyto vlastnosti nejsou pro slabé povahy.

Je zřejmé, že nejlepší bude si přiblížit a zaměřit se na širší souvislosti. Nenechte se odradit případným propadem na trhu kryptoměn – jedná se o rozvíjející se třídu aktiv, která zkrátka trpí porodními bolestmi, ale má nesporný potenciál. Zde jsou tři důvody, proč kupovat kryptoměny, za téměř jakékoliv tržní situace.

1. Kryptoměny se v minulosti několikrát propadly a vždy se zotavily

Každý další propad, kterého budeme v budoucnu svědky má svůj precedent. Od začátku roku 2021 do poloviny května se hodnota trhu s kryptoměnami zvýšila ze 773 miliard dolarů na 2,5 bilionu dolarů, aby v následujících dvou měsících klesla o více než 50 %. Ještě dramatičtější vývoj se odehrál o několik let dříve.

Po prudkém nárůstu o 350 % od listopadu 2017 do začátku ledna 2018 se trh s kryptoměnami v následujícím měsíci propadl o 66 %.

Dokonce i dvě nejhodnotnější a dlouhodobě nejpoužívanější kryptoměny, Bitcoin a Ethereum, jsou známé tím, že zažívají vlastní divoké cenové výkyvy.

Řada investorů do kryptoměn přitom má obavy z tzv. „kryptozimy“. Tento termín označuje rychlý propad, po němž následuje delší období nízkých objemů obchodování, kdy se kryptoměnový trh nachází pod radarem masové populace. Je otázkou, zda k něčemu takovému skutečně dojde, ale povzbudivé je, že toto odvětví se vždy odrazilo ode dna. Trend v kryptoměnovém ekosystému je však velmi zřetelný a stačí si ho přiblížit – za posledních pět let kryptoměny jako celek přinesly návratnost zhruba 9 500 %.

Přečtěte si více: Přemýšlíte o investici do Bitcoinu? Pár minut čtení, které vám mohou změnit život

2. Do kryptoprůmyslu se hrnou největší technologičtí talenti

Nezáleží na tom, jestli nás čeká „krypto zima“, nebo ne, protože vývojářů, tedy těch, kteří v zákulisí pracují na vytváření užitečných aplikací na četných blockchainových protokolech, přibývá. Podle Electric Capital, fondu rizikového investování, bylo v prosinci 2021 měsíčně aktivních více než 18 000 vývojářů, kteří pracovali na kryptoprojektech, což je 75% skok oproti stavu o rok dříve.

Lidem, kteří skutečně pracují na některých z nejslibnějších blockchainových projektů, jako jsou Cardano a Solana, je v podstatě jedno, jak si ceny kryptoměn v daném měsíci nebo roce stojí.

Jediné, co je zajímá, je budování další skvělé technologie.

Toto odvětví přitahuje velké talenty i z tradičních finančních a technologických společností. Vedoucí pracovníci a inženýři ze společností Alphabet, Amazon a Meta Platforms přijímají práci v kryptografických start-upech. A šéf globálních trhů v Galaxy Digital Holdings, investiční firmě zaměřené na kryptoměny, dříve strávil 20 let v Goldman Sachs. Tento trend vytváří pro kryptoměny pozitivní vyhlídky.

Přečtěte si více: Recenze Binance: Jedné z největších kryptoměnových burz na světě

3. USA nemají v úmyslu zakázat kryptoměny

Jedním z největších argumentů proti nákupu kryptoměn obecně je, že je vlády zcela zakážou. Čína poskytuje varovný příklad. Druhá největší ekonomika světa s 1,4 miliardy obyvatel v roce 2021 zakázala používání a těžbu kryptoměn v zemi. Vždy je přítomno riziko, že by k podobnému opatření mohly přistoupit i Spojené státy a další významné ekonomiky, ale těžko věřit tomu, že se tak stane.

Gary Gensler, předseda americké Komise pro cenné papíry a burzy, v říjnu 2021 prohlásil, že USA nebudou následovat kroky Číny a kryptoměny nezakážou.

Toto sdělení je ozvěnou toho, co jen o několik dní dříve řekl předseda Federálního rezervního systému (centrální banky USA) Jerome Powell, že země nemá v plánu kryptoměny eliminovat. Je zřejmé, že regulace bude velkým tématem, stejně jako u každé nevyzkoušené, rychle se vyvíjející a inovativní technologie. Ale to, že tyto dvě mocné osobnosti vystoupily s těmito komentáři, je nesmírně povzbudivé znamení.

Přečtěte si více: Recenze kryptoměnové směnárny Simplecoin: Jednoduchá cesta, jak koupit kryptoměny

Slovo závěrem

Je rozhodně znepokojující vidět, jak se trh s digitálními aktivy propadá. Každý investor musí být připraven na to, že bude svědkem podobného vývoje událostí opakovaně. Pokud však věříte v potenciál kryptoměn stát se důležitější součástí našeho každodenního života, rozhodně je na místě si za tímto názorem stát a kryptoměny alespoň průběžně nakupovat.

Poklesy trhu nejsou ničím novým a toto odvětví se vždy zotavilo. Navíc je tu tolik chytrých a talentovaných lidí, kteří tíhnou k tomuto prostoru, aby rozvíjeli technologii a přivedli ji do hlavního proudu. A co je asi nejdůležitější, USA nemají v úmyslu kryptoměny zakázat. Proto je dobré v investování do kryptoměn pokračovat bez ohledu na to, co se momentálně na trhu děje.

Ohodnoťte tento článek

Nejnovější články

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat