skip to Main Content

Recenze kryptoměnové směnárny Bit.plus: Nakupujte Bitcoin online i prostřednictvím bitcoinmatu

Bit.plus

V této komplexní recenzi se blíže podíváme na další z kryptoměnových směnáren – Bit.plus. Tato směnárna umožňuje prostřednictvím bitcoinmatu a partnerské síti prodejen GECO jako jediná česká směnárna nákup Bitcoinu za hotovost. Kromě toho je však možné s Bit.plus nakupovat největší kryptoměnu i standardně online – platba bankovním převodem nebo kartou. Nákupy do 25 000 korun probíhají bez registrace. Můžete tak nakupovat největší kryptoměnu zcela anonymně. Hodláte-li však Bitcoin kupovat za vyšší jednorázové částky, je třeba provést registraci v Bit.plus banking.

Bit.plus je relativně nová značka, pod různými názvy (EasyCoin 2014-2019 a BitStock 2019-2021) však působí na českém trhu už více než 8 let. Služby Bit.plus jsou v porovnání s konkurencí poměrně levné – společnost si explicitně neúčtuje žádné poplatky. Směnné kurzy však způsobují, že určitý „poplatek“ za nákup kryptoměny zaplatíte spread (rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou) – 2,6 % v případě registrovaného uživatele a nákupu přes Bit.plus banking, nákup prostřednictvím bankovního převodu je zatížen 4% spreadem a nákup v hotovosti 6%. Bitcoiny, které nakoupíte prostřednictvím této směnárny si posléze můžete poslat do vlastní kryptoměnové peněženky.

Pokud chcete vědět, jakým způsobem Bitcoin na kryptoměnové směnárně Bit.plus nakoupit, jaké poplatky za nákup zaplatíte a jak si vede tato směnárna ve srovnání s konkurenty, jste na správném místě. V této recenzi Bit.plus se dozvíte vše podstatné.

Co byste měli o směnárně Bit.plus vědět:

Webová adresa: bit.plus
Rok založení: 2014
Stránky v českém jazyce Ano
Měny CZK, EUR
Počet kryptoměn 1
Způsob platby bankovní převod, hotovost, platební karta
Minimální nákup 1 000 korun
Poplatek za nákup 2,6 – 5,6 %

Výhody kryptoměnové směnárny Bit.plus

 • Maximální spolehlivost: Nákupy bitcoinu probíhají hladce a bez sebemenších problémů – prověřeno dlouholetými zkušenostmi spokojených uživatelů.
 • Snadný nákup Bitcoinu: Menší nákupy v rozmezí 1 000 až 25 000 korun lze realizovat doslova za pár minut – není nutná registrace.
 • Bitcoin lze nakupovat za koruny nebo eura: Zbyly vám nějaká eura po poslední dovolené a chcete se jich zbavit? Máte možnost, kromě nákupu za koruny nabízí Bit.plus rovněž nákup největší kryptoměny v eurech.
 • Vystačíte si s českým jazykem: Směnárna je provozovaná českou společností – kompletní webové stránky i podpora tak jsou v českém jazyce.

Nevýhody kryptoměnové směnárny Bit.plus

 • Malý výběr: Bit.plus umožnuje pouze nákup Bitcoinu, hodláte-li nakupovat altcoiny, budete muset využít jinou kryptoměnovou směnárnu nebo například burzu Binance.
 • Nákup v hotovosti se prodraží: Ačkoliv může nákup Bitcoinu v hotovosti ledaskoho oslovit, musíte počítat s vyšším poplatkem za nákup.
 • Omezené možnosti registrace: Hodláte-li dokončit registraci v Bit.plus banking, lze ji realizovat pouze prostřednictvím mobilní aplikace.

Nákup bitcoinu na kryptoměnové směnárně Bit.plus

Jak už bylo řečeno Bit.plus nabízí pouze nákupu Bitcoinu, nicméně máte hned 3 možnosti, které lze k investici do největších kryptoměny využít:

Nákup v hotovosti

Hlavní konkurenční výhoda směnárny Bit.plus spočívá v tom, že jako jediná česká směnárna nabízí nákup Bitcoinu i v hotovosti. Využít přitom můžete vlastních bitcoinmatů směnárny, které se nacházejí v největších českých městech nebo sítě prodejen GECO, kterých se po celé České republice nachází více než 300.

Nevýhodou nákupu v hotovosti je samozřejmě vyšší směnný kurz – za nákup zaplatíte 5,7 % z hodnoty transakce.

Postup nákupu bitcoinu v hotovosti:

 1. Vyplníte požadovanou částku, za kterou chcete Bitcoin v hotovosti koupit.
Nákup bitcoinu v hotovosti.
Nákup bitcoinu v hotovosti. Zdroj: bit.plus
 1. Vyplníte adresu své bitcoinové peněženky a emailovou adresu.
Nákup bitcoinu v hotovosti.
Nákup bitcoinu v hotovosti. Zdroj: bit.plus
 1. Následuje shrnutí objednávky, kde pouze odsouhlasíte obchodní podmínky.
Nákup bitcoinu v hotovosti.
Nákup bitcoinu v hotovosti. Zdroj: bit.plus
 1. Potvrzení objednávky si stáhněte nebo vytiskněte a posléze vyrazte na nejbližší místo, kde můžete svou platbu uhradit.
Nákup bitcoinu v hotovosti.
Nákup bitcoinu v hotovosti. Zdroj: bit.plus

Nákup prostřednictvím směnárny online – bez registrace

Druhou možností, kterou vám Bit.plus nabízí je nákup prostřednictvím bankovního převodu, který obvykle trvá 1-2 dny. Bez registrace lze nakoupit Bitcoin za maximální částku 25 000 korun. Jaký je postup při nákupu online?

Postup nákupu bitcoinu online:

 1. Vyplníte požadovanou částku, za kterou chcete Bitcoin online koupit.
Nákup bitcoinu online.
Nákup bitcoinu online. Zdroj: bit.plus
 1. Následně vyplníte požadované údaje: adresu bitcoinové peněženky, číslo bankovního účtu, jméno vlastníka účtu, telefonní číslo a email.
Nákup bitcoinu online.
Nákup bitcoinu online. Zdroj: bit.plus
 1. Následuje shrnutí objednávky, kde pouze odsouhlasíte obchodní podmínky.
Nákup bitcoinu online.
Nákup bitcoinu online. Zdroj: bit.plus
 1. V potvrzení objednávky objevíte veškeré platební údaje. Jakmile částku zaplatíte, za 1-2 dny budou převedeny bitcoiny na vámi uvedenou bitcoinovou adresu.
Nákup bitcoinu online.
Nákup bitcoinu online. Zdroj: bit.plus

Náš tip: Pokud byste naopak hodlali směnit Bitcoin za fiat měnu, konverze probíhá obdobně, pouze místo adresy bitcoinové peněženky vyplníte adresu svého bankovního účtu.

Nakup online s registrací

Chcete-li získat nejvýhodnější směnný kurz, který je dokonce zajímavější než v případě kryptoměnové burzy Coinbase je třeba se registrovat v aplikaci Bit.plus banking. Obchodování po provedení registrace je velmi jednoduché a zvládne ho doslova kdokoliv – problémem samozřejmě je, že přicházíte o benefit v podobě anonymity.

Peníze do Bit.plus banking můžete vkládat hned třemi způsoby – kromě bankovního převodu a hotovosti přes bitcoinmaty, si můžete „nabít“ váš účet i prostřednictvím platební karty doslova obratem. Zakoupené bitcoiny si posléze můžete nechat na účtu Bit.plus. Doporučuje se však raději převést kryptoměny do vlastní kryptoměnové peněženky – kvůli bezpečnosti.

Průběh registrace:

Registraci si vytvoříte pouze prostřednictvím mobilní aplikace.

 1. Prvním krokem je vyplnění osobních údajů – jméno, datum narození atd., rovněž si zvolíte PIN, který si dobře zapamatujte.
 2. Následně se přihlásíte do aplikace prostřednictvím telefonního čísla, PINu a jednorázového hesla, které obdržíte prostřednictvím SMS na váš mobilní telefon.
 3. V této chvíli můžete stále provádět nákupy bitcoinů s limitem 25 000 korun. Rozhodnete-li se nakupovat největší kryptoměnu za vyšší částku je třeba ověřit vaši totožnost. Máte dvě možnosti – můžete osobně zajít na klientské centrum Bit.plus v Praze. Mnohem pohodlnější variantou však je nahrát dva doklady totožnosti a výpis z bankovního účtu nebo účet za energie do aplikace, čímž potvrdíte svou totožnost a adresu bydliště.

Náš tip: Ověřování totožnosti pro případ nadlimitních nákupů není výmysl Bit.plus, ale jedná se o jedno z nařízení EU, která tak bojuje proti praní špinavých peněz.

Je Bit.plus důvěryhodnou kryptoměnovou směnárnou?

Bit.plus provozuje česká firma z Prahy – IP wBTCb solutions s.r.o., která je dceřinou společností world BTC business, SE. Směnárnu už v roce 2014 založil Martin Stránský, který je až do dnešních dnů jednatelem společnosti. Na směnárnu jsou poměrně pozitivní ohlasy uživatelů, přičemž výhodou je, že zákaznickou podporu Bit.plus můžete kontaktovat emailem nebo telefonicky. Není přitom problém dostat odpovědi i na nepříjemné otázky. Výhodou také je, že na webu Bit.plus transparentně najdete adresu pražského klientského centra.

Jak už bylo řečeno, klienti si směnárnu chválí – od svého vzniku v roce 2014 nemá směnárna za sebou žádný větší problém. Lze tak říct, že se jedná o opravdu spolehlivou směnárnu. Co se však klientům nelíbí? Obvykle si stěžují na vyšší poplatky, a to zejména při nákupu v hotovosti prostřednictvím bitcoinmatu.

Slovo závěrem

Bit.plus je lety prověřená bitcoinová směnárna, která funguje již od roku 2014 – nabízí přitom nákup největší kryptoměny jak za české koruny, tak eura. Kromě českého trhu působí rovněž v Polsku a na Slovensku. Bit.plus je podobně jako další směnárny typu Simplecoin a ccShop vhodná zejména pro začátečníky.

Zkušenější investoři dají pravděpodobně přednost spíše kryptoměnovým burzám, jako jsou Coinbase, Binance nebo Kraken.

Tato směnárna však může dobře posloužit lidem, kteří chtějí jednoduše a rychle směnit Bitcoin za fiat peníze či naopak. Bit.plus je jediná česká směnárna, která toto umožňuje – jedná se tak o poměrně výraznou konkurenční výhodu.

Ohodnoťte tento článek
4.9 z 5 - (7 hlasů)

Nejnovější články

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat