skip to Main Content
Bitcoin logo

Tether je stablecoin vázaný na americký dolar. Stablecoin je typ kryptoměny, jejíž hodnota je vázána na jinou fiat měnu, jako je americký dolar, nebo na komoditu, jako je zlato. Tether je první stablecoin, který byl vytvořen, a je to nejpopulárnější stablecoin používaný v kryptoměnovém ekosystému. Má největší počet mincí v oběhu, tím pádem má i nevětší tržní kapitalizaci ze všech stablecoinů.

Aktuální kurz Tetheru23,16
Změny za posledních 24 hodin-0.12%
Tržní kapitalizace$ 112,808,201,564

Tether je kontrolován společností Tether Holding Limited, což řada investorů považuje za nevýhodu – centrální autorita je potenciální místem selhání kryptoměny. Tether byl původně založen na Omni Layer, transportním protokolu na blockchainu Bitcoinu. Původní verze Tetheru se proto vyznačuje přirozenou stabilitou a bezpečností nejdéle zavedené blockchainové sítě.

Aby se urychlilo přijetí, byl Tether v září 2017 spuštěn na blockchainu Ethereum jako token ERC-20. Tether na Ethereu ERC-20 je nyní nejoblíbenějším typem tokenu Tether. Tether je nyní k dispozici na platformách Ethereum, Tron, EOS, Liquid a Algorand.

Back To Top
Vyhledat