skip to Main Content

Recenze Binance: Jedné z největších kryptoměnových burz na světě

Recenze Směnárny Binance

Binance je podle objemu obchodů jednou z největších aktuálně fungujících kryptoměnových burz. Burza původně sídlila v Hongkongu a její fungování se stále řídí hongkongským právem. Není kótována na žádné burze a její firemní struktura není úplně transparentní, přesto se těší obrovské popularitě investorů.

Porovnání Binance a největších konkurentů – Coinbase a Kraken

Binance Coinbase Kraken
Klientská základna (v milionech) 15 56 6
Objem obchodů (čtvrtletně, mld. USD) 180 335 1,83
Počet zaměstnanců 2 800 2 100 175

Zdroj: binance.com, coinbase.com, kraken.com, (data k: červnu 2021)

Samotná společnost má 2 800 zaměstnanců a 15 milionů klientů. Její čtvrtletní objem obchodů odpovídá 180 miliardám dolarů, což ji řadí do stejné ligy jako Coinbase – v některých obchodních dnech dokonce Binance vykázala větší obrat než Coinbase.

Binance je jednou z největších, ne-li největší burzou podle objemu obchodů. Má větší klientskou základnu, ale kratší historii než například Kraken, ale i některé další kryptoměnové burzy.

Hlavní funkce a základní informace o kryptoměnové burze Binance

Sídlo Hong Kong
Poplatky Nízké
Poplatek za nečinnost Ne
Poplatek za výběr 1-30 $ nebo 1 % z výše výběru
Minimální vklad 0 $
Automatické zavření aplikace Po méně než 15 minutách nečinnosti
Vklad platební kartou Ano
Vklad elektronickou peněženkou Ne
Počet kryptoměn Více než 400

Klady

 • Nízké poplatky za obchodování: Binance i ve srovnání s dalšími kryptoměnovými burzami typu Coinbase vykazuje nižší poplatky za obchodování.
 • Široká nabídka kryptoměn: Hongkongská burza nabízí možná vůbec největší výběr altcoinů na celém kryptoměnovém trhu.
 • Řada doplňkových služeb: Binance nabízí celou řadu možností, jak dále zhodnocovat své kryptoměnové investice – pákové obchody, staking a mnoho dalšího.

Zápory

 • Náročné ověřování účtu: Chcete-li dosáhnout na neomezené nákupní limity, je třeba projít poměrně komplexním ověřením. Na vině však je spíše legislativa než samotná burza Binance.
 • Netransparentní firemní struktura: Binance není kotována na žádné burze, z toho důvodů není její firemní struktura tak průhledná jako v případě Coinbase.

Poplatky kryptoměnové burzy Binance

Binance má nejnižší obchodní poplatky mezi často využívanými burzami. Nízké jsou i neobchodní poplatky, s výjimkou poplatků za výběr.

Klady

 • Nejnižší poplatky za obchodování z velkých kryptoměnových burz
 • Nízké neobchodní poplatky
 • Nulové poplatky za nečinnost

Zápory

 • Poplatky za výběr

Úroveň poplatků na burze Binance jsme porovnávali se srovnatelnými kryptoměnovými burzami, jakými jsou Coinbase a Kraken, a lze je shrnout jako nízké. V porovnání s kryptoměnovými směnárnami jako jsou Simplecoin nebo ccShop je pak úspora na poplatcích ještě výrazně vyšší.

Nejprve si vysvětlíme základní pojmy související s poplatky za kryptoměnové služby. Investor se musí zaměřit především na poplatky za obchodování a neobchodní poplatky.

 • Obchodní poplatky vznikají při obchodování: Jedná se o částku, kterou musí investor zaplatit za realizaci nákupu kryptoměn. Některé burzy si mohou navíc účtovat také spready (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou).
 • Neobchodní poplatky představují náklady, které přímo nesouvisejí s obchodováním: Jedná se například o poplatky za vklady a výběry, poplatky za nečinnost, poplatky za konverzi měn a bankovní převody.

Podobně jako v případě recenze kryptoměnové burzy Coinbase i v této recenzi využíváme dvě různé metody výpočtu poplatků, abychom vám nastínili kompletní obrázek o poplatcích burzy. To znamená, že simulujeme dva obvyklé scénáře nákupu kryptoměn. V těchto příkladech jsme vypočítali:

 • Poplatky za okamžitý nákup: Kryptoměnu kupujeme rovnou, například pomocí platební karty
 • Poplatky za neokamžitý nákup: Nejprve provedeme vklad ve fiat měně (USD, EUR atd.) a poté vklad převedeme na kryptoměnu.

V obou příkladech počítáme s velikostí obchodu 2 000 dolarů, přičemž předpokládáme tržní cenu 50 000 dolarů za Bitcoin. To znamená obchodování 0,04 BTC na transakci.

Poplatky za obchodování u společnosti Binance

Poplatky za obchodování u společnosti Binance jsou nízké. Podobně jako na většině burz závisí zaplacený poplatek na objemu obchodů. Binance nabízí zvýhodněné obchodní náklady v závislosti na vašem zobchodovaném objemu a držbě mincí Binance (BNB) a na tom, zda přijímáte nebo vytváříte likviditu.

Standardní obchodní poplatek za obchodování s kryptoaktivy na Binance činí 0,1 %. Pokud máte na účtu Binance jakýkoli kladný zůstatek BNB, poplatek za obchodování se sníží na 0,075 %.

Poplatky Binance za okamžité nákupy

Binance má mezi konkurenčními společnostmi nejnižší poplatky za okamžité nákupy. Účtuje si pouze 2% poplatek za kreditní/debetní okamžité nákupní příkazy, což je nejnižší poplatek mezi hodnocenými konkurenty.

Poplatky Binance za reprezentativní okamžitý nákup 2 000 dolarů v porovnání s burzami Coinbase a Kraken:

Binance Coinbase Kraken
Poplatky za okamžitý nákup 40 $ 90 $ 105 $
Popis poplatků za okamžitý nákup 2,00 % poplatek za platby kreditní/debetní kartou 3,99% poplatek za platby kreditní/debetní kartou plus 0,5% spread 3,75 % + 0,25 $ poplatek účtovaný za platby kreditní/debetní kartou

Poplatky společnosti Binance za jiné než okamžité transakce

Binance má nízké obchodní poplatky za neokamžité nákupy, nejnižší mezi hodnocenými konkurenty, Krakenem a Coinbase. Obchodní poplatky můžete dále snížit tím, že budete obchodovat více nebo budete mít na účtu velký zůstatek BNB.

Poplatky Binance za reprezentativní neokamžitý nákup 2 000 dolarů v porovnání s burzami Coinbase a Kraken:

Binance Coinbase Kraken
Poplatky za transakci, která není okamžitá 2 $ 10 $ 5 $
Popis poplatků za neokamžitý nákup 0,012-0,100 % v závislosti na kumulativním objemu obchodů, na tom, zda poskytujete/přijímáte likviditu, a na vašem zůstatku v BNB Bezplatný vklad plus náklady na spread 0,5 % 0-0,26 % v závislosti na kumulativním objemu obchodů za posledních 30 dní a na tom, zda poskytujete/přijímáte likviditu

Neobchodní poplatky kryptoměnové burzy Binance

Binance si neúčtuje poplatek za nečinnost ani žádné poplatky za správu účtu. Neplatí se žádné poplatky za vklad, pokud nevkládáte kreditní/debetní kartou. Negativem je, že není k dispozici žádná možnost bezplatného výběru ve fiat měnách.

Přečtěte si také: Recenze kryptoměnové burzy Coinbase

Poplatky a možnosti vkladu u Binance

Binance si účtuje poplatek 1,8 %, pokud vklad provedete kreditní/debetní kartou, což je mimochodem mezi hodnocenými konkurenty jedinečná funkce. Na ostatních burzách můžete kreditní/debetní kartu použít pouze k iniciaci okamžitých nákupních příkazů – vklad fiat peněz prostřednictvím karty obvykle není možný.

U ostatních způsobů vkladu si Binance neúčtuje žádný poplatek za vklad. K dispozici jsou převody SWIFT, SEPA a vklady BTC i ETH. Vklady prostřednictvím elektronických peněženek nejsou podporovány.

Poplatky a možnosti vkladu na Binance ve srovnání s burzami Coinbase a Kraken

Binance Coinbase Kraken
SWIFT 0 $ 6 $ 0 $
Převod 0 $ 10 $ 0 $
SEPA 0 $ 0 $ 0 $
Kreditní/debetní karta 1,8 % Nelze Nelze
Elektronická peněženka Nelze PayPal 2,5 % Nelze
Vklad BTC 0 $ 0 $ 0 $
Vklad ETH 0 $ 0 $ 0 $
Recenze Binance – možnosti vkladu a výběru.
Recenze Binance – možnosti vkladu a výběru. Zdroj: binance.com

Poplatky a možnosti výběru na burze Binance

U společnosti Binance není k dispozici žádná možnost bezplatného výběru. Měli byste také vědět, že výběr může trvat až pět pracovních dnů v závislosti na zvolené metodě.

Poplatky a možnosti výběru u Binance ve srovnání s burzami Coinbase a Kraken

Binance Coinbase Kraken
SWIFT 30 $ 6 $ 35 $
Převod Nelze 25 $ 0 $
SEPA 0,80 $ 0,15 $ 0,09 $
Kreditní/debetní karta 1 % 2 % (s minimálním poplatkem €/$0,55) Nelze
Elektronická peněženka Nelze PayPal 2,5 % Nelze
Vklad BTC 0,000011 BTC Nezveřejňuje se předem, jen těsně před transakcí 0,000150 BTC
Vklad ETH 0,00022 ETF Nezveřejňuje se předem, jen těsně před transakcí 0,00170 ETH

Otevření účtu

Služby Binance jsou dostupné ve většině zemí včetně České republiky. Mezi jedinečné funkce patří vklady kreditní/debetní kartou a můžete si také otevřít podnikatelský účet.

Klady

 • Vklad debetní/kreditní kartou
 • Podnikatelský účet
 • Podpora českého jazyka
 • Není stanoven žádný minimální vklad

Zápory

 • Občas se objevují problémy s ověřením účtu

Binance poskytuje mnoho typů účtů. Se základním účtem můžete využívat mnoho služeb, ale pokud chcete obchodovat se složitějšími deriváty, musíte si otevřít futures nebo opční účet. Kromě nich si můžete otevřít také podnikatelský účet.

 • Základní účet: Základní účet Binance slouží k osobnímu obchodování
 • Futures účet: Účet pro obchodování s futures, který je součástí účtu Binance
 • Opční účet: Účet pro obchodování s opcemi
 • Podnikový účet: Základní účet Binance pro podniky

Jak otevřít účet

Otevření účtu u Binance je poměrně snadné a plně digitální. Trvá obvykle jen několik minut, občas se však objevují problémy, protože systém mívá problémy s rozpoznáním fotografií nebo zpracováním občanských průkazů.

Recenze Binance – otevření účtu.
Recenze Binance – otevření účtu. Zdroj: binance.com

Jaké jsou kroky pro otevření účtu?

 1. Přejděte na stránku binance.com
 2. Klikněte na „Registrovat“
 3. Zadejte svou e-mailovou adresu a zvolte si heslo
 4. Vyřešte jednoduchou hádanku
 5. Na vaši e-mailovou adresu bude zaslán kód pro ověření

Pro pouhé založení účtu není ověření vyžadováno. Pokud však chcete vkládat nebo vybírat kryptoměny, musíte uvést základní osobní údaje. Pokud chcete vkládat a vybírat fiat měnu, musíte také nahrát občanský průkaz a pořídit selfie pro ověření obličeje.

Hotovo! Založení účtu zabere jen několik minut

Vklad a výběr

Poplatky a možnosti vkladu

Na svůj účet můžete vkládat fiat měny i kryptoměny. Binance nabízí mnoho platebních možností, jak poslat své peníze na burzu. Nejjednodušší je použít kreditní nebo debetní kartu, tato možnost je však také nejdražší (vzhledem k možnostem Binance) – prostřednictvím platební karty však lze vkládat i české koruny.

Poplatky za vklad závisí na měně a způsobu vkladu. Jak jsme nedávno zaznamenali, dostupné možnosti vkladu se neustále mění. Binance si pak neúčtuje žádné poplatky za převody SWIFT.

Poplatky a možnosti výběru

Výběry z účtu Binance můžete iniciovat jak ve fiat měnách, tak v digitálních aktivech. Binance nabízí několik možností pro obojí. Náklady na výběr závisí na měně, kterou chcete převést, a na způsobu, který použijete.

U výběrů hotovosti závisí náklady za výběr na:

 • Velikosti výběru
 • Zvolené fiat měně
 • Zvolené metodě (bankovní převod, karta atd.).

Dostupné způsoby výběru a náklady si můžete ověřit, pokud po přihlášení k účtu kliknete na „Peněženka“ -> „Fiat a spot“ -> „Výběr“.

Výběry z Binance můžete provádět také ve více než 400 různých kryptoměnách. Poplatek závisí na zvolené kryptoměně a také na použité síti. Podrobný seznam najdete na binance.com.

Platforma Binance a její možnosti

Pro stolní i mobilní zařízení má Binance několik obchodních platforem, včetně jednoduché pro snadnou konverzi měn a pokročilejší se skvělými nástroji pro tvorbu grafů a více typy příkazů.

Klady

 • K dispozici je mnoho různých platforem přizpůsobených různým potřebám
 • Extra funkce, jako je více typů příkazů, kniha příkazů a nástroje pro tvorbu grafů

Zápory

 • Široký výběr platforem může být matoucí

Binance nabízí mnoho obchodních platforem, kde můžete nakupovat a prodávat digitální měny. K dispozici je jednoduchá pro začátečníky, určená k rychlé a snadné konverzi fiat měn na kryptoměny nebo jedné kryptoměny na jinou na spotovém trhu. Existují i pokročilé platformy (Klasická a Pokročilá), které slouží potřebám zkušenějších obchodníků s kryptoměnami. Pro obchodování s opcemi je určena speciální stránka Binance Options.

Obchodní platformy Binance jsou dostupné z počítače prostřednictvím prohlížeče nebo jako samostatná aplikace. Ta je k dispozici pro Windows, macOS a Linux.

Pro mobilní zařízení je k dispozici nativní aplikace pro iOS i Android, která usnadňuje nákup a prodej kryptoaktiv přímo z mobilního zařízení. V mobilní aplikaci si můžete vybrat základní (Binance Lite) nebo pokročilé (Binance Pro) rozložení.

Webová platforma

Základní webová obchodní platforma Binance se používá poměrně snadno – tedy pokud se vám ji podaří najít. Binance nabízí mnoho různých platforem pro obchodování – pokud chcete přejít na základní platformu, klikněte na „Obchodování“ a poté na „Základní“.

Recenze Binance – Webová obchodní platforma – Základní platforma
Recenze Binance – Webová obchodní platforma – Základní platforma Zdroj: binance.com

Je to poměrně jednoduchá a intuitivní stránka. Můžete si vybrat měnu, kterou chcete prodat, a měnu, kterou chcete koupit. Můžete převádět fiat na kryptoměny a naopak, nebo kryptoměnu na jinou kryptoměnu. V podstatě se jedná o jednoduchý tržní příkaz.

Pokud chcete mít více možností, Binance poskytuje i pokročilé obchodní platformy. Na platformě „Klasické“ nebo „Pokročilé“ můžete obchodovat pomocí rozhraní ve stylu terminálu s mnoha nástroji pro tvorbu grafů a pokročilými typy příkazů.

Recenze Binance – Webová obchodní platforma – Klasická platforma
Recenze Binance – Webová obchodní platforma – Klasická platforma Zdroj: binance.com

Přihlášení a zabezpečení

Pro přihlášení je povinný dvoufaktorový systém ověřování. Platforma vám při každém přihlášení z nového zařízení zašle SMS nebo e-mail, případně obojí, s kódem. Pro ještě větší bezpečnost svého účtu můžete použít bezpečnostní klíč nebo Google Authenticator. Při každém přihlášení také musíte vyřešit jednoduchou hádanku, pokud nepoužíváte Face ID. Celkově lze říci, že Binance vynaložila poměrně velké úsilí na to, aby byl váš účet a přihlašování bezpečné.

Zadávání obchodů

V základní platformě můžete zadat pouze tržní příkaz ke konverzi jedné měny na jinou. Pokud hledáte pokročilé typy příkazů, obě platformy, klasická i pokročilá, nabízejí následující možnosti:

 • Tržní
 • Limitní příkaz
 • Stop limit
 • One-Cancels-the-Other (OCO)

Nástroje pro tvorbu grafů

Binance má k dispozici obrovské množství nástrojů pro tvorbu grafů. Napočítali jsme jich více než 80, včetně některých známých, jako jsou RSI, MACD, objem a lineární regrese a další.

Recenze Binance – Klasická obchodní platforma – Typy příkazů.
Recenze Binance – Klasická obchodní platforma – Typy příkazů. Zdroj: binance.com

Mobilní investiční platforma

Binance je k dispozici pro iOS i Android. V této recenzi jsme Binance testovali na iOS.

Mobilní platforma Binance má dvě různá rozvržení: Binance Lite a Pro. Přepínání mezi oběma rozvrženími je velmi snadné. Stačí klepnout na levý horní roh obrazovky (nabídka účtu), kde najdete přepínač, který zapíná nebo vypíná rozložení Lite.

Binance Lite

Binance Lite je snadno použitelná platforma poskytující pouze nejoblíbenější funkce, přesto má stále co nabídnout. K dispozici jsou jednoduché cenové grafy, informační kanál, můžete si zkontrolovat peněženku (tj. zůstatek na Binance) a můžete provádět jednoduché konverze stejně jako na webové platformě.

Recenze Binance – „Lite“ mobilní obchodní platforma.
Recenze Binance – „Lite“ mobilní obchodní platforma. Zdroj: binance.com

Binance Pro

Binance Pro vám nabízí mnohem propracovanější rozvržení. Nabízí stejné typy příkazů jako webová platforma, ale má lepší nástroje pro tvorbu grafů a více produktů (např. futures nebo obchodování s marží). V podstatě se jedná o mobilně optimalizovanou verzi pokročilých obchodních platforem Binance.

Recenze Binance – „Pro“ mobilní obchodní platforma.
Recenze Binance – „Pro“ mobilní obchodní platforma. Zdroj: binance.com
 • Přihlášení a zabezpečení: Stejně jako na webových platformách vyžaduje první přihlášení dvoufázové ověření. Při dalších přihlášeních můžete využít pohodlné funkce, jako je ověřování otiskem prstu nebo Face ID.
 • Zadávání obchodů: Na Binance Lite můžete provádět pouze základní konverze, což znamená zadání tržního příkazu. V Binance Pro můžete používat stejné typy příkazů jako na webové platformě.

Zákaznický servis

Binance nabízí podporu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, nicméně jedinou možností je živý chat. Živá podpora dává užitečné odpovědi, ale až poté, co projdete chatbotem, který povětšinou vaše problémy úplně nevyřeší. Binance má také své fórum.

Klady

 • Dostupnost 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
 • Přítomnost na fóru

Zápory

 • Povětšinou nesmyslné odpovědi od chatbota
 • Žádný e-mailový kanál

Na chat se můžete dostat dvěma způsoby. Nejjednodušší je použití žluté ikony chatu, kterou najdete v pravém dolním rohu většiny stránek. Případně na konci všech stránek v části „Podpora“ najdete odkaz „Podat žádost“. Nejprve si můžete vybrat z mnoha předdefinovaných otázek a chatbot se pokusí na vaši otázku odpovědět. Pokud nejste s odpovědí spokojeni, můžete pokračovat s živým člověkem.

S užitečností odpovědí poskytovaných chatbotem jsme měli smíšené zkušenosti, ale po několika minutách čekání byla živá podpora vždy schopna odpovědět na naše otázky.

Recenze Binance – Zákaznická podpora.
Recenze Binance – Zákaznická podpora. Zdroj: binance.com

Binance má také své fórum. Ačkoli na samotných webových stránkách není žádné fórum, odborníci z Binance si váží svých klientů a nabízejí pomoc na fórech na stránkách třetích stran, jako je Reddit. Jedná se o užitečnou službu, ale v tomto ohledu panuje prostor pro zlepšení – vlastní fórum na webových stránkách Binance by proces podpory učinilo pohodlnějším.

Výběr produktů

Binance má mezi recenzovanými burzami zdaleka největší výběr kryptoměn a nabízí také obchodování s deriváty, maržemi a opcemi.

Klady

 • Bohatý výběr kryptoměn
 • Obchodování s deriváty, maržemi a opcemi

Zápory

 • Žádné

Na burze Binance jsou k dispozici stovky různých mincí. Dostupné obchodní páry si můžete zkontrolovat po přihlášení ke svému účtu.

Počet mincí dostupných na Binance vs. konkurence

Binance Coinbase Kraken
Počet kryptoměn Více než 400 73 56

Binance má samostatnou obchodní platformu pro obchodování s futures na kryptoměny (na rozdíl od Coinbase). Přejděte na stránku www.binance.com/en/futures/ a podívejte se na tuto funkci. Binance nabízí také platformu pro obhodování s opcemi. K dispozici jsou také maržové obchodování / obchodování s pákovým efektem.

Bezpečnost

Binance je jednou z největších kryptoměnových burz podle objemu obchodů, ale její krátká historie a neprůhledná firemní struktura mohou být odrazujícími znaky pro ty, kteří se zaměřují na bezpečnost.

Klady

 • Velký objem obchodů
 • Početná klientská základna

Zápory

 • Netransparentní firemní struktura
 • Sídlo mimo vyspělé ekonomiky

Je Binance regulována?

Kryptoměnové burzy nemají nárok na programy pojištění vkladů. Tyto služby nejsou regulované ve stejném smyslu jako makléřské služby. Přesto existuje několik ukazatelů, které vám mohou pomoci posoudit bezpečnost kryptoměnových burz. Vyplatí se zaměřit na:

 • je kótována na burze
 • má dlouhou historii
 • objemy obchodů na platformě
 • velikost zákaznické základny
 • nabízí nějaké zákonné záruky

Binance není kótovaná na burze a má krátkou historii. Funguje od roku 2017, což z ní činí nejmladšího poskytovatele služeb mezi blízkými konkurenty. Podrobné základní údaje o společnosti najdete v tabulce níže.

Základní údaje o společnosti Binance ve srovnání se společnostmi Coinbase a Kraken

Binance Coinbase Kraken
Příjmy (v milionech USD) Neuvádí 1 277 16,4
Klientská základna (v milionech) 15 56 6
Datum založení 2017 2012 2011
Objem obchodů (čtvrtletně, mld. USD) 180 335 1,83
Zákonné záruky Žádné Pouze na peníze amerických klientů Žádné

Je Coinbase bezpečná a zabezpečená?

Binance byla založena v roce 2017, což z ní činí jednu z nejmladších kryptoměnových burz. Pokud však jde o údaje o využívání, počet klientů a objem obchodů, patří již nyní mezi největší. Binance původně sídlila v Hongkongu – nyní působí v různých jurisdikcích, ale rozhodným právem pro její podmínky je stále hongkongské právo. Její organizační struktura je neprůhledná – není možné zjistit, jaká je právnická osoba, u které si otevřete účet.

Pokud jde o bezpečnost, měli byste si uvědomit, že ve většině případů se krypto burzy potýkají s méně přísnými předpisy než makléři. Systémy ochrany investorů, jako je pojištění vkladů, nejsou pro investory kryptoměnových burz k dispozici.

Vzdělávání

Binance poskytuje mnoho vzdělávacích materiálů, většinou prostřednictvím své Binance Academy. K dispozici jsou vzdělávací články, videa, slovníček pojmů a kvízy k otestování vašich znalostí.

Klady

 • K dispozici je spousta vzdělávacích materiálů
 • Kvalitní texty ve strukturované podobě
 • Vzdělávací materiály jsou rovněž k dispozici v češtině

Nevýhody

 • Žádný demo účet

U společnosti Binance máte přístup k následujícím vzdělávacím nástrojům:

 • Kvalitní vzdělávací texty, videa a kvízy na adrese academy.binance.com
 • Webové semináře na kanálu YouTube společnosti Binance
 • Stránka s nejčastějšími dotazy v centru podpory na binance.com

Binance poskytuje velký výběr různých vzdělávacích materiálů. Zabývají se hlavně otázkami souvisejícími s kryptoměnami, ale nechybí ani obecná témata týkající se obchodování a investic. Materiály jsou vysoce kvalitní.

Své znalosti si můžete otestovat také řešením kvízových otázek. Je to zábavný způsob učení, i když v současné době je k dispozici pouze omezený počet těchto testů.

Recenze Binance – Binance Academy.
Recenze Binance – Binance Academy. Zdroj: binance.com

Další unikátní funkce

Binance nabízí velký a neustále rostoucí výběr doplňkových služeb, jako je obchodování s deriváty, obchodování s marží nebo pákovým efektem, staking, a dokonce i kryptoměnovou debetní kartu.

 • Obchodování s deriváty: Binance má samostatnou obchodní platformu pro futures a další pro obchodování s opcemi. Mezi kryptoměnovými burzami je běžné, že mají takové místo pro obchodování s futures na kryptoměny oddělené. Binance nabízí další produkty pro obchodování s využitím pákového efektu, jako jsou tokeny s pákovým efektem, které umožňují obchodovat s pákovým efektem bez rizika, že vás zlikviduje maržový požadavek. Tento výběr je skvělý, ale pro začátečníky může být těžko pochopitelný. U produktů s pákovým efektem buďte opatrní a ujistěte se, že rozumíte všem souvisejícím rizikům.
 • Staking: Na Binance můžete stakovat také mince a stablecoiny, což vám umožní získávat odměny za staking svých podílů – úroky. Na stakovaná aktiva se však nevztahuje pojištění proti ztrátám.
 • Kryptoměnová karta: Pomocí kryptoměnové debetní karty Binance můžete utratit své krypto, když si něco koupíte debetní kartou. Vaše krypto bude okamžitě převedeno na fiat měnu kurzem v době provedení nákupu.

Slovo závěrem

Binance je jednou z největších kryptografických burz podle objemu obchodů a má velmi širokou nabídku produktů ve srovnání s ostatními kryptoměnovými burzami. Má také solidní a rostoucí nabídku doplňkových služeb. Binance původně sídlila v Hongkongu, ale její současná firemní struktura je poměrně neprůhledná, čemuž nepomáhá ani skutečnost, že společnost není kótována na žádné burze.

Samotná společnost/burza má více než 2 800 zaměstnanců, klientskou základnu přibližně 15 milionů uživatelů a čtvrtletní objem obchodů odpovídající 180 miliardám dolarů. Ve srovnání s ostatními hodnocenými burzami jsou tato čísla na horní hranici.

Binance má pokročilé obchodní platformy a také nejnižší poplatky a nejširší výběr produktů mezi největšími burzami. Nabízí mnoho dalších produktů nad rámec spotového obchodování, například obchodování s deriváty, staking nebo kryptografickou debetní kartu.

Právní struktura Binance je však neprůhledná. Je těžké zjistit, s jakým subjektem přesně vstupujete do smluvního vztahu, když u Binance obchodujete. To ztěžuje posouzení rizik spojených s obchodováním na Binance a může být problematické, pokud s Binance řešíte nějaký problém.

Neváhejte však a vyzkoušejte Binance, ale buďte velmi opatrní, protože kryptoměnové burzy nejsou pod dohledem finančních regulátorů.

Pokud narazíte na něco, co by podle vás bylo dobré do této recenze zahrnout, dejte nám vědět nám vědět do komentářů.

Ohodnoťte tento článek

Nejnovější články

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat