skip to Main Content

Recenze Fumbi: Stojí za to si otevřít na platformě účet?

Doposud jsme se věnovali hlavně recenzím kryptoměnových burz – Binance, Coinbase, Kraken – případně kryptoměnových směnáren – Simplecoin, ccShop. Fumbi je však v tomto výčtu originál. Kryptoměny můžete prostřednictvím této platformy nakupovat i jednotlivě, to však není vše. S využitím chytrého algoritmu lze nakupovat automaticky hned celý koš digitálních mincí, a to plně automatizovaně, případně lze nakupovat produkt, který rozloží vaší investici z poloviny do zlata a z poloviny do Bitcoinu, a to stále není všechno.

Kryptoměny tu jsou s námi od roku 2008

Kryptoměny existují od roku 2008, kdy v reakci na velkou finanční krizi podepsal prezident Spojených států amerických George W. Bush takzvaný Paulsonův plán. Jeho cílem bylo zachránit finanční sektor převedením 700 miliard dolarů z peněz daňových poplatníků na pokrytí nesplatitelných dluhů věřitelů. Jednalo se o záchranu několika nepoctivých bankéřů a finančních institucí před krachem, což v některých kruzích vzbudilo značnou nevoli.

To vedlo k vývoji měny, kterou nebylo možné padělat a která byla nezávislá na vnějších institucích a zprostředkovatelích.

To byl také okamžik, kdy svět poznal Bitcoin. V návaznosti na vznik Bitcoinu se objevily další altcoiny a daly možnost vzniku celému novému – kryptoměnovému – odvětví.

Platformy pro obchodování s kryptoměnami

S rostoucím zájmem veřejnosti o kryptoměny se v digitálním prostoru objevily unikátní platformy, které sloužily k investování do nových „peněz“ a obchodování s těmito digitálními měnami na konkrétní burze.

Vzhledem ke své neobvyklé podobě zůstávají kryptoměny pro mnoho lidí záhadou a těžko pochopitelným fenoménem. To možná některým jedincům brání v investování do tohoto rostoucího odvětví. V reakci na potřeby lidí, jejichž znalosti virtuálních aktiv a jejich specifik jsou značně omezené, však vznikla platforma Fumbi. Ta jednoduchým a přístupným způsobem podporuje investiční aktivity jak začátečníků, tak zkušených investičních hráčů. Pojďme se na ni podívat blíže.

Hlavní výhody kryptoměnové platformy Fumbi:

 • Jednoduchost: Prostřednictvím několika kliků můžete nakoupit celý koš kryptoměn.
 • Bezpečnost: Kryptoměny jsou ukládány do jedné z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek Ledger Vault.
 • Nízké riziko: Každá vaše investice se automaticky diverzifikuje do několika kryptoměn najednou.
 • Nízké požadavky na kapitál: Minimální investice činí pouhých 1 400 Kč.
 • Přehledná platforma: Vývoj hodnoty svých investic můžete sledovat na jasné a přehledné platformě.

Co Fumbi vlastně je?

Fumbi je společnost založená skupinou slovenských podnikatelů, kteří se specializují na služby individuální správy kryptoměnových aktiv. Platforma poskytuje svým klientům snadný přístup k bezpečným a přímočarým investicím s minimálním rizikem. Plně legální činnost společnosti využívá téměř 90 000 aktivních uživatelů, kterým poskytuje velmi komplexní nabídku zahrnující 26 kryptoměn. Průměrný uživatel přitom na Fumbi již investoval téměř 40 000 Kč.

Základní fundamenty kryptoměnové platformy Fumbi (data z ledna 2022).
Základní fundamenty kryptoměnové platformy Fumbi (data z ledna 2022). Zdroj: fumbi.network

Kdo může platformu využívat? Platforma je k dispozici všem jednotlivcům, kteří chtějí zahájit bezpečné investiční aktivity na trhu kryptoměn, aniž by jim vznikly značné náklady.

Jak Fumbi funguje?

Při zvažování volby platformy pro začátek vašeho dobrodružství s investováním do virtuálních měn, je nejlepší hledat společnosti, které zaručují nejvyšší bezpečnost transakcí na svém portálu. V tomto případě je Fumbi jedním z nejlepších řešení. Fumbi je první platforma pro investování do kryptoměn, která prošla nezávislým auditem peněženek.

Pokud tedy chcete začít jednoduše investovat do kryptoměn, Fumbi se jeví jako velmi atraktivní místo. Zřízení účtu je přitom velmi jednoduché a lze ho popsat v pěti krocích.

 1. Klikněte na tlačítko „Registrace“ a následně si vyberte osobní nebo podnikatelský účet a vyplňte požadované informace. Následně obdržíte email s potvrzovacím odkazem.
 2. Vyplníte základní osobní údaje typu jméno, příjmení a adresa.
 3. Odešlete dva doklady totožnosti a výpis z účtu potvrzující, že jméno majitele Fumbi účtu a bankovního účtu se shoduje.
 4. Doplníte informace týkající se vašeho zdroje příjmů.
 5. Vyberte si produkt a začněte investovat.
Registrační formulář
Registrační formulář. Zdroj: fumbi.network

Stačí, když si na portálu zaregistrujete nový účet a provedete svůj první vklad ve výši 1 400 korun, který vám bude připsán maximálně do 3 pracovních dnů. A to je vše. Od té chvíle budou vámi vložené prostředky převedeny na kryptoměnu a spravovány inteligentním algoritmem vyvinutým speciálně pro Fumbi. Jak to tedy vypadá v praxi a jak začít dobrodružství s Fumbi? To vám vysvětlíme za chvíli.

Algoritmus od Fumbi

Jedinečnou vlastností algoritmu Fumbi je jeho schopnost holisticky analyzovat provoz na kryptoměnových burzách, což bez ohledu na dynamiku tohoto provozu umožňuje portfoliím investorů jemně reagovat na jakékoli, i ty nejpodstatnější, výkyvy jejich hodnoty. Díky tomu nejsou investoři do kryptoměn postiženi náhlým nárůstem nebo poklesem hodnoty virtuálních mincí.

Stručná charakteristika platformy Fumbi

Již jsme se zmínili, že k tomu, abyste mohli začít své dobrodružství s obchodováním s kryptoměnami, nepotřebujete žádné certifikáty. Stačí se zaregistrovat a zaplatit minimální požadovaný vklad ve výši 1 400 Kč, který se ihned po připsání vymění za virtuální aktiva. Nemůžete však ignorovat některá pravidla, která vám umožní tento typ investice využít.

Bankovní účet pro vlastní údaje

Každý uživatel platformy Fumbi musí mít bankovní účet registrovaný na jméno fyzické osoby, jehož prostřednictvím bude provádět vklady na účet portálu. Údaje o majiteli obou účtů se musí zcela shodovat. Účet Fumbi není možné převést na jinou osobu ani udělit plnou moc třetí osobě.

Úplná svoboda při rozhodování o investicích

Stojí za zmínku, že majitelé účtů se mohou cítit naprosto spokojeni s kroky, které činí. Aby byl účet aktivní nejsou od uživatelů vyžadovány pravidelné vklady. Každý vklad navíc uživatel převede na investiční účet podle vlastního uvážení.

Je však třeba mít na paměti, že dlouhodobé investice, i když nepřinášejí náhlý nárůst finančních prostředků, jsou rozhodně bezpečnější než ty, které předpokládají masivní příjem v krátkém období. Trading je samozřejmě výnosný, ale je lepší ho přenechat zkušeným investorům.

Výše vkladu není nijak omezená

Majitelé účtu Fumbi mohou vkládat větší či menší vklady v různých intervalech podle svých potřeb. Je také důležité si uvědomit, že pokud jste v daném období nepodnikli žádnou akci a na vašem účtu není žádná aktivní investice, nebudou vám za tuto dobu účtovány žádné poplatky.

A co víc, i když je aktivita nízká, účet Fumbi nebude zrušen bez výslovného pokynu majitele účtu. První výběr pak lze provést po 30 dnech aktivity účtu, pokud výše vašich vkladů přesáhla 14 000 Kč. Zrušení účtu není spojeno s žádnými dalšími poplatky.

Můžete zvolit i investici do konkrétní kryptoměny

Pokud si zvolíte produkt „Fumbi Index Portfolio“ investují se vaše peníze automaticky do kolekce nejvýznamnějších a nejperspektivnějších virtuálních měn. Je však třeba vzít v úvahu, že v okamžiku investice do této strategie nemáte možnost si vybrat, do které z kryptoměn chcete konkrétně investovat a do které nikoliv. Vklad se v takovém případě investuje do celého portfolia.

Pokud však chcete využít Fumbi k nákupu jednotlivých kryptoměn, lze využít produkt „Fumbi Vlastní Volba“.

Zrušení transakcí na Fumbi

Stejně jako u tradičních bankovních účtů je třeba při používání účtu Fumbi dbát zvláštní opatrnosti. Portál neumožňuje zrušení již provedeného vkladu. Pokud není transakce zrušena v bance investora před převodem prostředků na účet Fumbi, budou podle pravidel okamžitě nasměrovány k obchodování. Totéž platí pro výběr vybraných prostředků. Příkaz k výběru z profilu Fumbi nepodléhá zrušení.

Je třeba mít také na paměti, že měna, ve které můžete obdržet zisky vytvořené prostřednictvím portálu, je výhradně euro a částečný výběr prostředků nižší než 10 tisíc eur není možný.

Kolik investování na Fumbi stojí?

Poplatky spojené s vedením účtu na platformě Fumbi mají tři aspekty. Prvním je směnný kurz, se kterým se musíte vypořádat při vkládání a vybírání prostředků. Druhým je roční licenční poplatek, který uživatele opravňuje k využívání možností specializovaného algoritmu platformy. A konečně třetí otázka souvisí se zisky dosaženými prostřednictvím portálu fungujícího na bázi provizí.

Fumbi shrnuje své poplatky v tomto dokumentu, přičemž screen jeho části můžete vidět níže:

Zdroj: fumbi.network
Zdroj: fumbi.network

Jednoduchou představu o nákladnosti investování si můžete udělat i prostřednictvím kalkulačky, kterou Fumbi nabízí na svém webu. Obecně lze říci, že si Fumbi za investování účtuje poplatek okolo 6-8 % ročně v závislosti na zhodnocení vaší investice.

Kalkulačka poplatků za investování na Fumbi. Zdroj: fumbi.network
Kalkulačka poplatků za investování na Fumbi. Zdroj: fumbi.network

Nabídka možností – dostupných produktů Fumbi

Platforma Fumbi nabízí svým uživatelům přístup k několika produktům s různou rizikovostí. Mezi nimi můžeme využít následující možnosti:

 • Index Portfolio, které sleduje vývoj ceny nejvýznamnějších kryptoměn dle tržní kapitalizace, denně analyzovanou a rebalancovanou algoritmem společnosti Fumbi.
 • Vlastní Volba, která umožňuje investovat do vybraných kryptoměn. V současné době jsou to Bitcoin, Ethereum, Cardano, Polkadot, Terra a Avalanche.
 • Bitcoin a Zlato, umožňující současné a rovnoměrné investice do kryptoměny Bitcoin a komodity zlato v poměru 50:50.
 • Byznys, který umožňuje nákup následujících kryptoměn: Bitcoin, Ethereum, Cardano, Polkadot prostřednictvím podniku – právnické osoby.
 • Úschova, která zaručuje nejvyšší úroveň zabezpečení shromážděných prostředků pomocí peněženky Ledger Vault, která v současné době odpovídá za bezpečnost kryptoměn v hodnotě miliard eur po celém světě. Mezi další výhody patří přístup k osobnímu konzultantovi a audit v reálném čase. Roční poplatek za tento produkt činí pouze 0,89-1,29 % z ročního vkladu. Kryptoměny nenakupujete, pouze si je u Fumbi bezpečně uložíte.
Přehled dostupných produktů. Zdroj: fumbi.network
Přehled dostupných produktů. Zdroj: fumbi.network

Slovo závěrem

Fumbi je takřka ideální investiční platformou pro lidi se zájmem o investování do kryptoměn, kteří se příliš v tomto odvětví neorientují. Fumbi jim jednoduše zprostředkuje investici do celého koše kryptoměn, čímž investor dosáhne velmi potřebné diverzifikace a snížení rizikovosti investic. Nevíte-li jak s investováním do kryptoměn začít, může být Fumbi přesně místem, které hledáte.

Ohodnoťte tento článek
5 z 5 - (1 hlas)

Nejnovější články

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat