skip to Main Content

Recenze Kraken: Stálice mezi světovými kryptoměnovými burzami

Recenze Kraken

Kraken je relativně malá kryptoměnová burza se sídlem v USA. Není kótovaná na žádné burze, nicméně její historie sahá až do roku 2011. Co se týče zprostředkovaných obchodů, je mnohem menší než velcí hráči, jako je například Coinbase nebo Binance. V polovině roku 2021 měla tato kryptoměnová burza 175 zaměstnanců, 6 milionů klientů a čtvrtletní objem obchodů činil 1,83 miliardy dolarů. Tato čísla jsou zdaleka nejnižší mezi burzami, které primárně porovnáváme. I tak však Kraken patří z globálního hlediska k jedné z nejzavedenějších kryptoměnových burz.

Porovnání Kraken a největších konkurentů – Binance a Coinbase

Kraken Binance Coinbase
Klientská základna (v milionech) 6 15 56
Objem obchodů (čtvrtletně, mld. USD) 1,83 180 335
Počet zaměstnanců 175 2 800 2 100

Zdroj: kraken.com, binance.com, coinbase.com, (data k: červnu 2021)

Proč jsou tato čísla důležitá? Lze od nich poměrně snadno odvodit, jak bezpečná je kryptoměnová burza. Vklady na kryptoměnových burzách nepodléhají pojištění, takže při výběru zprostředkovatele nákupu kryptoměn musíte být obzvlášť důkladní. Obecně by burza měla mít:

 • značnou klientskou základnu,
 • solidní zobchodovaný objem obchodů za čtvrtletí,
 • mělo by se jednat o zavedenou společnost která již existuje mnoho let a má velký počet zaměstnanců,
 • v ideálním případě je společnost, která burzu provozuje, kótovaná na burze cenných papírů. Jediným takovým příkladem však je Coinbase.

I když Kraken rozhodně není největší burzou, má za sebou poměrně dlouhou historii, což z něj dělá hráče, se kterým je třeba počítat.

Hlavní funkce a základní informace o kryptoměnové burze Kraken

Sídlo USA
Poplatky Průměrné (mezi kryptoměnovými burzami)
Poplatek za nečinnost Ne
Poplatek za výběr 0–35 $
Minimální vklad 0 $
Automatické zavření aplikace Po méně než 15 minutách nečinnosti
Vklad platební kartou Ano
Vklad elektronickou peněženkou Ne
Počet kryptoměn Více než 50

 

Klady

 • Nízké poplatky za neokamžité nákupy: Pokud nechcete provést instantní nákup kryptoměn prostřednictvím platební karty, jsou poplatky za nákup skutečně nízké.
 • Pokročilá obchodní platforma: Možnosti obchodní platformy Kraken uspokojí i ty nejnáročnější kryptoměnové investory.
 • Velký výběr produktů: Kraken nabízí poměrně široký výběr kryptoměn – všechny důležité – a kromě toho i řadu doplňkových produktů.

Zápory

 • Vysoké poplatky za okamžitý nákup: Instantní nákupy kryptoměn jsou ve srovnání s dalšími kryptoměnovými burzami drahé.
 • Malý výběr vzdělávacích materiálů: Jste-li nováčkem, který chce krypto studovat, je lepší ke studiu využít nástroje nabízené burzami Coinbase a Binance.

Poplatky kryptoměnové burzy Kraken

Kraken má mezi dalšími burzami extrémně vysoké poplatky za okamžité nákupy a výběry SWIFT. Poplatky za jiné, než okamžité obchodování jsou však nízké a za vklady se neplatí.

Klady

 • Nízké poplatky za neokamžité obchodování
 • Žádné poplatky za vklad

Zápory

 • Vysoké poplatky za okamžité nákupy
 • Vysoké poplatky za SWIFT výběr

Výši poplatků na burze Kraken hodnotíme jako průměrnou nicméně ve srovnání s kryptoměnovými směnárnami typu Simplecoin nebo ccShop je výrazně nižší.

Metodika srovnávání poplatků je opět stejná jako v případě recenze Coinbase a recenze Binance. Pokud jste je už četli, pak víte, že je třeba si vysvětlit základní výrazy spojené s poplatky za kryptoměnové služby. Každý kryptoměnový investor by se přitom měl zaměřit především na poplatky za obchodování a neobchodní poplatky.

 • Obchodní poplatky vznikají při obchodování: Částka, kterou investor zaplatí za nákup kryptoměn plus spread (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou), který si některé burzy účtují.
 • Neobchodní poplatky zahrnují částku, kterou musíte zaplatit ve spojitosti s používáním burzy nad rámec obchodování: Například poplatky za vklady a výběry, poplatky za nečinnost, směnu měn či bankovní převody.

Pro srovnání konkurenčních burz používáme dva přístupy k výpočtu poplatků, abyste získali ucelený obrázek o výši poplatků jednotlivých burz. Zaměříme se tak na dva přístupy k nákupu kryptoměn – okamžitý a neokamžitý:

 • Okamžitý nákup: Kryptoměnu kupujeme okamžitě, například pomocí platební karty.
 • Neokamžitý nákup: Po provedení vkladu na obchodní účet například bankovní převodem teprve provedeme nákup kryptoměny.

Opět počítáme s velikostí obchodu 2 000 dolarů a předpokládanou tržní cenou 50 000 dolarů za Bitcoin – obchodování 0,04 BTC na transakci (2 000 / 50 000 = 0,04).

Poplatky za obchodování u společnosti Kraken

Poplatky za obchodování u Krakenu jsou různé. Stejně jako na většině burz závisí poplatek, který platíte, na objemu obchodů. Kraken nemá žádné „slevy“, například díky držení nativních mincí (jako Binance), ani speciální typy účtů, které jsou spojeny se zvýhodněnými poplatky.

Standardní poplatek za obchodování s kryptoaktivy na burze Kraken je 0,9 % za stablecoiny a 1,5 % za jakékoli jiné krypto. Tento poplatek se nazývá „poplatek Kraken“. Kromě „poplatku Kraken“ se uplatňují další poplatky v závislosti na typu transakce.

Poplatky Kraken za okamžité nákupy

Burza kryptoměn Kraken má mezi hodnocenými konkurenty nejvyšší poplatek za okamžité transakce. Je to způsobeno tím, že kromě poplatku Kraken ve výši 0,9 %/1,5 % je za platby kreditní/debetní kartou účtován poplatek 3,75 % + 0,25 USD.

Poplatky Kraken za reprezentativní okamžitý nákup 2 000 dolarů v porovnání s burzami Binance a Coinbase:

Kraken Binance Coinbase
Poplatky za okamžitý nákup 105 $ 40 $ 90 $
Popis poplatků za okamžitý nákup 3,75 % + 0,25 $ poplatek účtovaný za platby kreditní/debetní kartou 2,00 % poplatek za platby kreditní/debetní kartou 3,99% poplatek za platby kreditní/debetní kartou plus 0,5% spread

Poplatky Kraken za jiné než okamžité transakce

Kraken má nízké obchodní poplatky za neokamžité nákupy, jen mírně vyšší než poplatky účtované Binance.

Poplatky Kraken za reprezentativní neokamžitý nákup 2 000 dolarů v porovnání s burzami Binance a Coinbase:

Kraken Binance Coinbase
Poplatky za transakci, která není okamžitá 5 $ 2 $ 10 $
Popis poplatků za neokamžitý nákup 0-0,26 % v závislosti na kumulativním objemu obchodů za posledních 30 dní a na tom, zda poskytujete/přijímáte likviditu 0,012-0,100 % v závislosti na kumulativním objemu obchodů, na tom, zda poskytujete/přijímáte likviditu, a na vašem zůstatku v BNB Bezplatný vklad plus náklady na spread 0,5 %

Neobchodní poplatky kryptoměnové burzy Kraken

Kraken si neúčtuje poplatek za nečinnost ani žádné poplatky za správu účtu. Neplatí se žádné poplatky za vklady a poplatky za výběry se vztahují pouze na určité způsoby výběru.

Přečtěte si také: Recenze kryptoměnové burzy Coinbase

Poplatky a možnosti vkladu u Kraken

Burza Kraken si neúčtuje žádné poplatky za vklad. K dispozici jsou převody SWIFT, Wire, SEPA a vklady BTC i ETH. Vklad kreditní/debetní kartou je však dostupný pouze pro Kanaďany a pro investory, kteří se kvalifikovali na úroveň účtu „Intermediate“. Aby jí uživatelé dosáhli, musí řádně vyplnit své údaje a ověřit je pomocí dodaných průkazů totožnosti a dalších dokumentů. Mezi poskytovateli kryptoměnových služeb je zcela běžné, že k odemčení některých funkcí je třeba poskytnout další osobní údaje.

Poplatky a možnosti vkladu na Kraken ve srovnání s burzami Binance a Coinbase

Kraken Binance Coinbase
SWIFT 0 $ 0 $ 6 $
Převod 0 $ 0 $ 10 $
SEPA 0 $ 0 $ 0 $
Kreditní/debetní karta Nelze 1,8 % Nelze
Elektronická peněženka Nelze Nelze PayPal 2,5 %
Vklad BTC 0 $ 0 $ 0 $
Vklad ETH 0 $ 0 $ 0 $
Recenze Kraken – možnosti vkladu a výběru.
Recenze Kraken – možnosti vkladu a výběru. Zdroj: kraken.com

Poplatky a možnosti výběru na burze Kraken

Kraken si účtuje poplatky za některé způsoby výběru (viz tabulka níže). Mějte prosím na paměti, že výběr může trvat až 5 pracovních dnů v závislosti na zvolené metodě.

Poplatky a možnosti výběru u Kraken ve srovnání s burzami Binance a Coinbase

Kraken Binance Coinbase
SWIFT 35 $ 30 $ 6 $
Převod 0 $ Nelze 25 $
SEPA 0,09 $ 0,80 $ 0,15 $
Kreditní/debetní karta Nelze 1 % 2 % (s minimálním poplatkem €/$0,55)
Elektronická peněženka Nelze Nelze PayPal 2,5 %
Vklad BTC 0,000150 BTC 0,000011 BTC Nezveřejňuje se předem, jen těsně před transakcí
Vklad ETH 0,00170 ETH 0,00022 ETF Nezveřejňuje se předem, jen těsně před transakcí

Otevření účtu

Služby společnosti Kraken jsou dostupné pro většinu rezidentů na celém světě a je možné si zřídit i firemní účet. Částka minimálního výběru je však vysoká a výběr není zdarma.

Klady

 • Globální dostupnost
 • K dispozici je podnikatelský účet

Zápory

 • Občas se objevují problémy s ověřením účtu

Minimální vklad na kryptoměnové burze Kraken činí 0 dolarů. Jedná se tak o ideální platformu pro zájemce, kteří chtějí investovat pouze menší částky.

Kraken poskytuje pouze jeden typ účtu pro drobné investory. To je mezi kryptoměnovými burzami poměrně běžné – můžete si otevřít pouze jeden typ účtu, a pokud chcete odemknout další funkce, musíte si buď předplatit účet, nebo zaplatit vyšší poplatky.

V rámci účtu si můžete zvolit různé obchodní platformy, například běžnou webovou obchodní platformu nebo platformu „Kraken Pro“. Poplatky závisí na zobchodovaném objemu kryptoměn, zvoleném aktivu (stablecoin, altcoin, Bitcoin) a na tom, zda využíváte okamžité nákupy nebo ne, nikoli však na tom, kterou platformu používáte.

Kromě základního retailového účtu si můžete otevřít i podnikatelský účet.

Ačkoli u Krakenu existuje pouze jeden typ maloobchodního účtu, je k němu poskytována různá úroveň služeb. Pokud přidáte více osobních údajů nebo nahrajete osobní dokumenty, získáte přístup k dalším funkcím, jako je možnost vkladu pomocí platební karty. Nezapomeňte se podívat, jaké služby můžete odemknout po různých úrovních registrace.

Jak otevřít účet

Otevření účtu u společnosti Kraken je poměrně snadné a plně digitální. Ověření trvá jen několik minut. Chcete-li získat přístup k zobrazení „Pro“ služby Kraken, jednoduše přejděte na stránku trade.kraken.com.

Recenze Kraken – otevření účtu.
Recenze Kraken – otevření účtu. Zdroj: kraken.com
 1. Přejděte na stránku kraken.com
 2. Klikněte na tlačítko „Sign-Up“
 3. Vyplňte základní informace, jako je vaše e-mailová adresa, uživatelské jméno, heslo, země bydliště
 4. Podle pokynů nahrajte doklad totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas) a doklad o adrese (například účet za služby)

Máte hotovo! Ověření zabere méně než 15 minut.

Vklad a výběr

Poplatky a možnosti vkladu

Na svůj účet můžete vkládat fiat měny i digitální měny. Kraken nabízí mnoho možností, jak poslat peníze na burzu. Nejjednodušší by bylo použít kreditní nebo debetní kartu, ale tato možnost není u Krakenu k dispozici jako výchozí a každopádně je to obvykle nejdražší způsob vkladu.

Na rozdíl od jiných burz jsou náklady na vklad u Krakenu vázány na způsob vkladu, nikoli na to, zda se jedná o fiat měnu nebo digitální měnu. Jak již bylo řečeno, u většiny dostupných možností vkladu (např. SWIFT, Bankovní převod) si Kraken neúčtuje žádné poplatky za vklad, přičemž jen velmi málo scénářů vkladu je zpoplatněno.

Poplatky a možnosti výběru

Výběry z účtu Kraken můžete iniciovat ve fiat měnách i v digitálních měnách. Kraken nabízí několik možností pro obojí. Náklady na výběr závisí na měně, kterou chcete převést, a na způsobu, který použijete.

V případě výběrů hotovosti by náklady na výběr a minimální částka závisely na

 • zvolené fiat měně (USD, EUR, CAD, AUD, GBP, CHF, JPY)
 • zvolené metodě (SEPA, Instant SEPA, Swift, bankovní převod)

Platforma Kraken a její možnosti

Kraken má několik obchodních platforem, včetně platformy „Pro“ se skvělými grafy. Mezi příjemné doplňky patří více typů příkazů a kniha objednávek. Mobilní aplikace je však příliš jednoduchá.

Klady

 • Základní platforma a platforma Pro s nástroji pro tvorbu grafů
 • Extra funkce, jako je více typů příkazů a kniha objednávek

Zápory

 • Jednoduchá mobilní platforma
 • Žádné typy příkazů v mobilní aplikaci

Kraken nabízí více obchodních platforem, kde můžete nakupovat a prodávat digitální měny. K dispozici je jednoduchá pro začátečníky, určená k rychlé a snadné konverzi fiat měn na kryptoměny nebo jedné kryptoměny na jinou na spotovém trhu. Existují i pokročilé platformy, které slouží potřebám zkušenějších obchodníků s kryptoměnami. K dispozici je také speciální stránka pro obchodování s futures, Kraken Futures.

Obchodní platformy Kraken jsou dostupné z počítače prostřednictvím prohlížeče nebo jako samostatná aplikace.

Pro mobilní zařízení je k dispozici nativní aplikace pro iOS i Android, která usnadňuje nákup a prodej kryptoaktiv přímo z mobilního zařízení.

Webová platforma

Výchozí webová investiční platforma Kraken je uživatelsky přívětivá a snadno se používá. Všechny důležité funkce jsou zobrazeny přehledně.

Recenze Kraken – Webová obchodní platforma – Základní platforma
Recenze Kraken – Webová obchodní platforma – Základní platforma Zdroj: kraken.com

Platforma má všechny potřebné funkce, včetně základního obchodního panelu, stránky s cenami kryptoměn, možností vkladu, historií obchodování, odkazů na podporu a nastavení účtu.

Pokud potřebujete více nástrojů a funkcí, můžete vyzkoušet platformu Kraken Pro, která obsahuje také skvělý nástroj pro tvorbu grafů.

Recenze Kraken – Webová obchodní platforma – platforma Kraken Pro.
Recenze Kraken – Webová obchodní platforma – platforma Kraken Pro. Zdroj: kraken.com

Přihlášení a zabezpečení

Při prvním přihlášení je nutné použít dvoufaktorové ověřování. Při každém přihlášení z nového zařízení vám platforma zašle e-mail s kódem. To sice představuje dostatečnou úroveň ochrany účtu, ale je pravdou, že systém ověřování založený na zprávách při každém pokusu o přihlášení by byl ještě bezpečnější.

Zadávání obchodů a nástroje pro tvorbu grafů

Základní platforma i platforma Pro mají k dispozici stejné typy příkazů, a to následující:

 • Tržní
 • Limitní
 • Vypořádání pozice
 • Stop Loss
 • Take Profit
 • Stop Loss Limit
 • Take Profit Limit

Binance Kraken má k dispozici 30 různých nástrojů pro tvorbu grafů, včetně některých známých, jako je RSI, MACD, objem a lineární regrese.

Recenze Kraken – Typy příkazů.
Recenze Kraken – Typy příkazů. Zdroj: kraken.com

Mobilní investiční platforma

Kraken je k dispozici pro iOS i Android. Mobilní platforma Kraken je mnohem minimalističtější a má k dispozici méně funkcí. Nenajdete zde žádné skutečné nástroje pro tvorbu grafů ani žádné speciální typy příkazů. Jejím účelem je jednoduše odesílat příkazy na burzu.

Nástroje pro tvorbu grafů bohužel nejsou v mobilní aplikaci Kraken k dispozici.

Recenze Kraken – Mobilní obchodní platforma.
Recenze Kraken – Mobilní obchodní platforma. Zdroj: kraken.com

Zákaznický servis

Kraken nabízí nepřetržitou podporu prostřednictvím několika kanálů, včetně skvělého systému ticketingu. Živý chat však je někdy nahrazen podřadným virtuálním asistentem. Kraken také nemá žádné fórum.

Klady

 • Dostupnost 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
 • Skvělý systém ticketingu

Zápory

 • Live chat občas nedostupný
 • Žádné skutečné fórum
 • Absence podpory v českém jazyce

Společnost Kraken můžete kontaktovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu prostřednictvím:

 • Live chatu (nebo virtuálního asistenta)
 • Ticketing (e-mailový systém)

Kraken nabízí více kanálů, jak s ním komunikovat. Systém ticketingu je automatizovaný – když zadáte svůj problém nebo dotaz, pokusí se na základě vašich vstupů vypsat všechna relevantní témata FAQ/podpory, což je opravdu elegantní řešení.

Odeslání ticketu je poměrně snadné a odpověď je velmi rychlá, odpověď na náš dotaz jsme dostali během několika minut, což bylo docela nečekané.

K dispozici je také nepřetržitý živý chat, kde jsme ve většině případů obdrželi pohotové odpovědi. Často však live chat nahradí poměrně nepoužitelný virtuální asistent, který nedokáže nasměrovat na příslušné stránky podpory. Pokud se vám to někdy stane, zkuste zadat „Chci mluvit se skutečným člověkem“, abyste měli šanci spojit se s živým operátorem.

Recenze Kraken – Zákaznická podpora.
Recenze Kraken – Zákaznická podpora. Zdroj: kraken.com

Některé kryptoburzy lze kontaktovat také prostřednictvím fóra (buď jejich vlastního, nebo prostřednictvím externího fóra). To bohužel není případ burzy Kraken, která nemá žádné skutečné fórum. To je rozhodně oblast, kterou je třeba zlepšit, protože fóra v kryptosvětě jsou nezbytným místem pro diskusi o technických a obchodních otázkách.

Výběr produktů

Kraken má solidní výběr klíčových kryptoměn, i když stále ne tak velký jako někteří lídři trhu. Nabízí také obchodování s deriváty a maržemi, ale opce nejsou k dispozici.

Klady

 • Dobrý výběr nejdůležitějších měn
 • Obchodování s deriváty a na marži

Zápory

 • Nulová nabídka opčních obchodů
 • Mnohem nižší výběr kryptoměn než v případě špičkové konkurence, jako je Binance

Kraken má velký výběr nejoblíbenějších mincí, mimo jiné Bitcoin, Dogecoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Sushiswap.

Počet mincí dostupných na Kraken vs. konkurence

Kraken Binance Coinbase
Počet kryptoměn 56 Více než 400 73

Deriváty, opce a futures na kryptoměny

Kraken má samostatnou obchodní platformu pro obchodování s futures na kryptoměny. Tuto funkci si můžete prohlédnout na adrese futures.kraken.com. Platforma má dokonce i demo účet. Obchodovat můžete s futures na následující měny: XBT, ETH, LTC, BCH a XRP.

Recenze Kraken – Výběr produktů – Platforma pro obchodování s futures.
Recenze Kraken – Výběr produktů – Platforma pro obchodování s futures. Zdroj: futures.kraken.com

Maržové obchodování / obchodování s pákovým efektem

Na stránce trade.kraken.com (pokročilá platforma Kraken) můžete obchodovat také s využitím marže. Kraken poskytuje maximálně 5násobný pákový efekt s maximální úrovní marže 500 000 dolarů. Maržové obchodování však není k dispozici pro všechny kryptoměny; pouze pro ty, které jsou uvedeny v tabulce níže:

Kryptoměny na burze Kraken dostupné k obchodování s marží

Bitcoin Tether Ethereum Classic Ripple
Tezos Cardano Dash Chainlink
Ethereum Monero Augur Bitcoin Cash
Litecoin EOSIO Tron USD Coin

Bezpečnost

Kraken je jednou z nejdéle fungujících kryptoměnových burz. Patří však také k menším burzám s nízkými objemy obchodů.

Klady

 • Dlouhá historie
 • Početná klientská základna

Zápory

 • Menší burza ve srovnání s konkurenty Binance a Coinbase
 • Žádné pojištění vkladů

Kraken není podobně jako další významné kryptoměnové burzy regulován tradičními finančními regulátory. Kromě toho není ani kótován na burze. Burza se však jeví poměrně bezpečně vzhledem ke své dlouhé historii a téměř žádným významným problémům.

Základní údaje o společnosti Kraken ve srovnání se společnostmi Binance a Coinbase

Kraken Binance Coinbase
Příjmy (v milionech USD) 16,4 Neuvádí 1 277
Klientská základna (v milionech) 6 15 56
Datum založení 2011 2017 2012
Objem obchodů (čtvrtletně, mld. USD) 1,83 180 335
Zákonné záruky Žádné Žádné Pouze na peníze amerických klientů

Je Kraken bezpečný a zabezpečený?

Obchodní platformy Kraken používají dvoufaktorové ověřování pro první přihlášení, aby byl váš účet bezpečnější. Pokud jde o bezpečnost, měli byste si uvědomit, že ve většině případů se krypto burzy potýkají s méně přísnými předpisy než makléři. Systémy ochrany investorů, jako je pojištění vkladů, se na kryptoměnové burzy nevztahuje.

Vzdělávání

Kraken poskytuje webináře a skvělý blog pro nováčky a demo účet pro obchodování s futures. Na rozdíl od svých konkurentů však postrádá kvalitní texty a výuková videa.

Klady

 • Vyčerpávající webináře, vzdělávací sekce na blogu
 • Demo účet pro obchodování futures

Nevýhody

 • Vzdělávací materiály nejsou k dispozici v češtině
 • Minimum výukových videí

U společnosti Kraken máte přístup k následujícím vzdělávacím nástrojům:

 • Vzdělávací sekce na blog.kraken.com.
 • Webináře Kraken na YouTube
 • Demo účet futures

Psané vzdělávací materiály společnosti Kraken bohužel nejsou nejlepší. Na blogu sice najdete několik kvalitních článků, ale ty jsou jen zřídka aktualizovány. K dispozici je také samostatný kanál na YouTube s dlouhými webináři na témata, jako je marže nebo zajištění. Videa obsahují také rozhovory a postřehy z trhu.

Pozitivní je, že má Kraken jedinečný přístup ke vzdělávání, protože má demo účet pro obchodování s futures. Demo účty jsou nejlepším způsobem, jak se naučit obchodovat na dané platformě. Bylo by skvělé, kdyby existoval demo účet i pro spotové platformy společnosti Kraken.

Recenze Kraken – Sekce vzdělávání.
Recenze Kraken – Sekce vzdělávání. Zdroj: kraken.com

Další unikátní funkce

Největší extra funkcí Krakenu je jeho platforma pro obchodování s futures. Můžete také obchodovat na marži a účastnit se stakingu. Bohužel není k dispozici žádná kryptokarta.

 • Obchodování s futures: Kraken má samostatnou obchodní platformu pro obchodování s futures nazvanou Kraken Futures. Mezi kryptoměnovými burzami však je běžné, že mají zavedené takové specializované místo pro obchodování s futures na kryptoměny.
 • Staking: Na burze Kraken můžete stakovat také kryptoměny a fiat měny, což vám umožní získávat odměny za uzamčení svých mincí. Na stakovaná aktiva se však nevztahuje pojištění.

Slovo závěrem

Kraken je relativně malá kryptoměnová burza se sídlem v USA. Není kótována na žádné burze. I když je srovnatelná s dalšími špičkovými hráči typu Coinbase, je Kraken mnohem menší.

Samotná burza má 175 zaměstnanců, klientskou základnu 6 milionů uživatelů a čtvrtletní objem obchodů ve výši 1,83 miliardy dolarů. Tato čísla jsou trpasličí ve srovnání s Coinbase a Binance, dvěma předními burzami na trhu.

Kraken má nízké poplatky za nákupy, které nejsou okamžité, pokročilou obchodní platformu a solidní nabídku produktů.

Kryptoměnovou burzu Kraken však také charakterizují vysoké poplatky za okamžitý nákup, špatný výběr vzdělávacích materiálů a také omezující a často drahé možnosti výběru.

Neváhejte a vyzkoušejte Kraken, ale buďte velmi opatrní, protože kryptoměnové burzy nejsou pod dohledem finančních regulátorů.

Pokud narazíte na něco, co by podle vás bylo dobré do této recenze zahrnout, dejte nám vědět do komentářů.

Ohodnoťte tento článek
4.8 z 5 - (6 hlasů)

Nejnovější články

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat