skip to Main Content

Recenze kryptoměnové směnárny Simplecoin: Jednoduchá cesta, jak koupit kryptoměny

SimpleCoin je nejstarší česká kryptoměnová směnárna, jejíž historie sahá až do roku 2013. Sídlí v Praze, nicméně své aktivity rozvíjí také na Slovensku a Polsku. I proto je možné kryptoměny na této směnárně nakupovat kromě korun také v eurech.

Hned úvodem je vhodné zdůraznit rozdíl mezi burzou a směnárnou. Zatímco na burze nakupujete kryptoměny od dalších uživatelů burzy, Simplecoin je směnárna – to znamená, že zde nakupujete kryptoměny přímo od samotné směnárny. Proces nákupu je velmi jednoduchý a pokud udržíte objem měsíčních nákupů ve výši do 200 euro, nemusíte provádět ani žádnou registraci či potvrzování totožnosti – vaše nákupy zůstanou anonymní. U vyšších částek už je nutná registrace, ale o tom více až níže.

Simplecoin za svou poměrně dlouhou historii nehlásila jediný problém a klienti si její služby rovněž pochvalují, nevýhodou samozřejmě je trochu vyšší poplatek za nákupy. Pokud však hledáte českou směnárnu, kde můžete nakoupit kryptoměny skutečně za pár kliknutí, může být Simplecoin správným místem, kam zavítat.

Jak vypadá nákup kryptoměn na Simplecoin, jak probíhá proces registrace ve směnárně, jaké kryptoměny směnárna nabízí a jaké další benefity směnárna nabízí? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v naší recenzi.

Co byste měli o směnárně Simplecoin vědět:

Webová adresa: simplecoin.eu
Rok založení: 2013
Stránky v českém jazyce Ano
Měny CZK, EUR
Počet kryptoměn 9
Způsob platby bankovní převod, směna kryptoměn
Minimální nákup 10 euro
Poplatek za nákup 3%

Výhody kryptoměnové směnárny Simplecoin

 • Maximální spolehlivost: Nákupy kryptoměn na směnárně probíhají bez problémů – skvělé zkušenosti uživatelů.
 • Velmi jednoduché nákupy kryptoměn: Hodláte-li nakoupit kryptoměny za nižší částku, můžete je mít už za pár minut.
 • Možnost nákupu kryptoměn za koruny: Kryptoměny lze nakupovat i za české koruny, což není pravidlem.
 • U nižších měsíčních nákupů není vyžadovaná registrace: Pokud součet vašich měsíčních nákupů nepřesáhne ekvivalent částky 200 euro (k 17. 12. 2021), vyhnete se jakémukoliv potvrzování totožnosti a kryptoměny nakoupíte zcela anonymně.

Nevýhody kryptoměnové směnárny Simplecoin

 • Limit pro nákupy bez registrace: U vyšších nákupů bohužel můžete na anonymitu zapomenout.
 • Vyšší poplatky u nižších nákupů kryptoměn: Pro realizaci nižších nákupů kryptoměn – stokoruny – nižší tisíce, se směnárna Simplecoin příliš nevyplatí.
 • Nenabízí kryptoměnovou peněženku: Abyste si mohli na Simplecoin koupit kryptoměny, musíte si nejdříve pořídit peněženku, kam budou vaše digitální aktiva po zaplacení odeslána.
 • V nabídce pouze 9 kryptoměn: Simplecoin nabízí nákup pouze největších a nejrozšířenějších kryptoměn. Samozřejmostí je nabídka Bitcoinu a Etherea. Nabídka dalších altcoinů je však poměrně malá.

Nákup kryptoměn na směnárně Simplecoin

Na Simplecoin můžete v současné chvíli nakoupit 9 kryptoměn. Jedná se o Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, ZCash, Stellar, USD Coin a Dogecoin.  Jak už bylo naznačeno, můžete k jejich nákupu využít koruny i eura. Kryptoměny pak můžete na směnárně rovněž prodat a inkasovat tak fiat měnu na vámi zadaný bankovní účet.

Stejně tak můžete zmíněné kryptoměny směňovat mezi s sebou, pokud však máte peněženku, která vám směnu nabízí, levněji realizujete výměnu kryptoměn ve vaší hardwarové či softwarové peněžence.

Kryptoměnovou peněženku si budete muset jistě pořídit, protože tu směnárna Simplecoin nepodporuje. Pokud jste začátečník a nechcete se obtěžovat se zřizováním kryptoměnové peněženky (což byste do budoucna měli kvůli bezpečnosti každopádně udělat) můžete využít některou z oblíbených kryptoměnových burz, jako jsou například Binance nebo Coinbase.

V rozhraní kryptoměnové směnárny jednoduše vyplníte, za jakou částku byste chtěli kryptoměnu (například Bitcoin) nakoupit.
V rozhraní kryptoměnové směnárny jednoduše vyplníte, za jakou částku byste chtěli kryptoměnu (například Bitcoin) nakoupit. Zdroj: simplecoin.eu

Pozor: Kryptoměny můžete na Simplecoin nakupovat už od 10 euro (či jeho ekvivalentu v českých korunách. Malé nákupy se však vzhledem k poplatkové struktuře směnárny Simplecoin příliš nevyplatí.

Kryptoměny nakoupíte pouze bankovním převodem

Pokud máte zájem nakupovat kryptoměny prostřednictvím platební karty, u Simplecoin bohužel nepochodíte. Jedinou schválenou platební metodou je bankovní převod. Podporovaný není ani nákup prostřednictvím elektronických peněženek typu Revolut nebo PayPal.

Jak asi tušíte, zde by se mohl nacházet problém. Vypořádání bankovního převodu obvykle zabere nějaký čas, přičemž Simplecoin vám garantuje nákupní kurz kryptoměny pouze po dobu 60 minut. Hodláte-li tak nakoupit kryptoměny na směnárně, je třeba k jejich nákupu využít okamžité platby, kdy jsou peníze převedené téměř obratem. Záleží na bankovním účtu, ale ne každá banka tuto platbu zajistí zdarma, při nákupu kryptoměn prostřednictvím Simplecoin tak musíte ještě počítat s drobným poplatkem za okamžitou platbu, účtuje-li vám banka tento poplatek.

Jaké zaplatíte u Simplecoin za nákup poplatky?

Na Simplecoin zaplatíte o něco vyšší poplatky než na kryptoměnové burze. Přesto se nejedná o nějaké závratné náklady a pokud hodláte nakupovat kryptoměny anonymně, oproti klasickému bitcoinovému automatu naopak ještě ušetříte. Plusem Simplecoin navíc je, že jsou nákupy na této směnárně mnohem jednodušší než na burze, přičemž tam není úspora na poplatcích až tak výrazná.

Tip: Pokud budete nakupovat kryptoměny na Binance s využitím platební karty, zaplatíte poplatek 2 %.

Celkové náklady na nákup kryptoměn na směnárně Simplecoin se skládají ze 3 různých poplatků:

 1. Poplatek za nákup kryptoměny samotné směnárně: S výjimkou Bitcoinu, za jehož nákup zaplatíte poplatek 0,00001 BTC (cca 11 Kč – dle kurzu) se poplatek směnárně za nákup kryptoměn neplatí.
 2. Spread: Spread neboli rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou je „poplatek“, díky kterému Simplecoin skutečně vydělává peníze. U většiny kryptoměn je tento spread přibližně 6 %, to znamená, že při nákupu i prodeji kryptoměny zaplatíte poplatek v poloviční výši – tedy 3 %.
 3. Poplatek samotné kryptoměnové síti: Poslední část nákladů na nákup si neúčtuje přímo Simplecoin, ale musíte počítat také s transakčním poplatkem dané kryptoměnové síti, který se může pohybovat řádově v desetikorunách. Při vyšším vytížení daného blockchainu se však může jednat i o stokoruny. Proto se Simplecoin, ačkoliv jsou takové nákupy anonymní, příliš nevyplatí k realizaci nižších nákupů kryptoměn.

Celkové náklady na nákup kryptoměn se tak na směnárně Simplecoin pohybují od 3 % výše. Čím nižší nákup realizujete, tím větší vliv na celkovou nákladovost bude mít poplatek samotné kryptoměnové síti. To znamená, že u menších částek může být tento poplatek v procentuálním vyjádření ještě výrazně vyšší.

Jak nakoupit kryptoměny u Simplecoin krok za krokem:

Poplatek za nákup kryptoměn na směnárně Simplecoin je tak trochu vyšší než v případě zahraničních kryptoměnových burz. Pokud však hledáte jednoduchý způsob, jak digitální aktiva nakoupit, může být tato česká směnárna rozhodně řešením. Jak probíhá nákup?

 1. Navštivte webové stránky SimpleCoin.
Směnárna Simplecoin.
Směnárna Simplecoin. Zdroj: simplecoin.eu
 1. Jak můžete vidět na obrázku výše, velmi snadno si můžete vybrat, jakou kryptoměnu chcete koupit a zda k jejímu nákupu zvolíte koruny, eura, nebo nějakou jinou kryptoměnu.
 2. Posléze se dostanete na další stránku, kde bude váš aktuální směnný kurz zafixován. Zadáte svou emailovou adresu, na kterou vám posléze směnárna zašle platební údaje a potvrzení objednávky.
 3. Následně vyplníte adresu své kryptoměnové peněženky. Respektive nemusí být ani vaše, ale potřebujete peněženku, na kterou budou následně zakoupené kryptoměny odeslány.
Jak koupit kryptoměny na směnárně Simplecoin.
Jak koupit kryptoměny na směnárně Simplecoin. Zdroj: simplecoin.eu
 1. Posléze objednávku potvrdíte a Simplecoin vám na uvedený email pošle informace k platbě. Nejjednodušší je, pokud rovnou naskenujete přiložený QR kód (v elektronickém bankovnictví se automaticky vyplní vaše platební údaje.)
 2. Je třeba abyste platbu obratem realizovali, protože směnárna vám zajistí domluvený kurz za nákup kryptoměn pouze 60 minut. Jakmile budou peníze připsány na účet směnárny, odešle kryptoměny do peněženky, kterou jste v rámci objednávky uvedli. (Pozor, směnárna má na odeslání kryptoměn až 72 hodin.)

TIP: Pokud hodláte na Simplecoin naopak své bitcoiny nebo jiné kryptoměny směnit za fiat peníze, při zadání objednávky namísto adresy vaší peněženky vyplníte číslo vašeho bankovního účtu. V emailu, který vám směnárna zašle, se dozvíte adresu peněženky, na kterou své kryptoměny pošlete a Simplecoin vám posléze zašle koruny nebo eura, dle vaší preference.

Nákupní limity u Simplecoin

Nákupní limity stanovují, za jakou částku můžete nakoupit kryptoměny bez ověření – anonymně, s ověřením prvního stupně, či ověřením druhého stupně. S vyšším stupněm ověřením samozřejmě stoupá i nákupní limit.

Anonymní nákup kryptoměn bez ověření identity

Jak už bylo řečeno, na Simplecoin můžete nakupovat kryptoměny i anonymně, limit však činí poměrně nízkých 200 euro (či jejich ekvivalent v korunách) za měsíc. V takovém případě stačí zadat objednávku dle návodu o pár řádku výše a můžete obratem nakoupit svá digitální aktiva bez jakéhokoliv ověřování. U vyšších částek je třeba podstoupit ověření identity kupujícího.

Anonymní nákupy jsou limitované na 200 eur měsíčně.

Ověření identity prvního stupně

K tomuto ověření identity bude Simplecoin vyžadovat scan nebo fotografii dvou osobních dokladů s fotografií. Dejte si pouze pozor, aby údaje vedené na vašich průkazech byli dostatečně čitelné. Vyfotit tak můžete občanský průkaz, řidičský průkaz, pas, nebo nějaký jiný doklad.

Kromě toho však bude třeba dodat směnárně ještě výpis z vašeho bankovního účtu, například jako soubor PDF. V tomto dokumentu musí být uvedeno jméno majitele účtu shodující se s jménem na dokladech. Poslední krokem ověření identity prvního stupně je ještě krátký telefonní rozhovor, kterým se ověřuje vaše telefonní číslo uvedené v registraci.

S ověřením identity prvního stupně vám směnárna umožní nakupovat kryptoměny s měsíčním limitem 10 000 euro měsíčně.

Ověření identity 2. stupně

Chcete mít neomezený limit k nákupu kryptoměn ve směnárně Simplecoin? Pak je třeba provést ještě ověření identity druhého stupně. V jeho rámci musíte také uvést důvod nákupu kryptoměn (např. investice, spekulace atd.), poskytnout směnárně informaci o původu peněz a také zaslat svou fotografii, na které zřetelně držíte svůj doklad totožnosti.

S ověřením identity druhého stupně můžete nakupovat kryptoměny na směnárně Simplecoin bez omezení.

Jak vypadá ověření 2. stupně na směnárně Simplecoin?
Jak vypadá ověření 2. stupně na směnárně Simplecoin? Zdroj: simplecoin.eu

Proč je vyžadováno ověřování? Ověřování kupců kryptoměn není rozmar Simplecoin, naopak je vyžadováno ze strany Evropské Unie. Ta se tak snaží bránit nelegální činnosti typu praní špinavých peněz apod.

Registrace u Simplecoin je velmi snadná

Vytvoření účtu ve směnárně je velmi snadné a pokud máte zkušenost z registrací v jakékoliv jiné finanční službě, určitě to pro vás nebude problém. Jednoduše na hlavní stránce kliknete na tlačítko registrovat. Vyplníte email a heslo, nebo se přihlásíte pomocí Facebooku či LinkedIn.

Následně vám zašle Simplecoin potvrzovací emaily a jakmile ho potvrdíte, váš účet je založen. Pokud poté hodláte provést ověření identity prvního nebo druhého stupně, stačí se řídit instrukcemi.

Co dalšího směnárna Simplecoin nabízí?

Simplecoin kromě základní funkce nákupu kryptoměn nabízí minimálně dvě další zajímavé funkce, které potěší nejednoho kryptoměnového investora či kupce.

 • Limitní objednávka: Chcete koupit Bitcoin nebo Ethereum, ale zdá se vám jejich současná cena příliš vysoká? Můžete si nastavit limitní objednávku – tj. nákupní příkaz na cenu, která vyhovuje vašim potřebám. Tento příkaz se aktivuje ve chvíli, kdy kryptoměna klesne na vámi stanovenou cenu. Případně naopak, stoupne-li cena kryptoměny v případě, že ji chcete prodat za vyšší cenu, než činí její současná tržní hodnota.
 • Pravidelný nákup kryptoměn: Chcete k nákupu kryptoměn využít populární strategie z klasického akciového investování – pravidelnou investici? Se Simplecoin to není problém. Pokud chcete kryptoměny pravidelně nakupovat a průměrovat tak své nákupní náklady, můžete si nastavit automatický nákup kryptoměn.

Závěr

Simplecoin může nabídnout řešení lidem, kteří hodlají jednoduše nakupovat kryptoměny, ale nechtějí se zbytečně registrovat na některých z velkých kryptoměnových burz. Ty sice mohou nabídnout mnohem více kryptoměn ke koupi, na druhé straně jsou často pro začátečníka velmi náročné na orientaci a většinou nepodporují český jazyk.

Česká směnárna samozřejmě nabízí poměrně úzký okruh digitálních aktiv, pokud však hodláte spořit v Bitcoinu nebo spekulovat či investovat do Etherea a dalších populárních kryptoměn, může vám Simplecoin postačovat. Výhodou navíc je možnost kryptoměny nakupovat za české koruny, takže nebudete inkasovat další ztráty vlivem poplatků za směnu korun na eura či dolary.

Kromě toho je Simplecoin časem ověřená a bezproblémová kryptoměnová směnárna, která si od roku 2013 získala mnoho fanoušků. Pokud je tak vaší prioritou zejména snadný nákup kryptoměn (nebo do nich chcete třeba pravidelně investovat), je pro vás Simplecoin skutečně zajímavou alternativou.

Pouze si dejte pozor na pár věcí:

 • Hodláte-li nakupovat kryptoměny ve vyšším objemu než 200 euro za měsíc, budete muset provést registraci na směnárně.
 • Převody na účet je třeba realizovat okamžitě, a navíc je posílat jako okamžitou platbu, neboť vám Simplecoin garantuje směnný kurz pouze 60 minut.
 • Malé nákupy se vám prodraží vzhledem k tomu, že platíte fixní poplatek kryptoměnové síti bez ohledu na objem obchodu.
 • Je třeba mít vlastní kryptoměnovou peněženku (ideálně hardwarovou), kam vám Simplecoin zakoupené kryptoměny pošle.
Ohodnoťte tento článek

Nejnovější články

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat