skip to Main Content

Recenze kryptoměnové směnárny ccShop: Nákup kryptoměn může být stěží snazší

Směnárna CcShop.

Kryptoměnová směnárna ccShop funguje od roku 2017 a v současné chvíli (k 21. 12. 2021) nabízí k nákupu celkem 11 kryptoměn. Ccshop nabízí všem zájemcům o nákup kryptoměn velmi přívětivý uživatelský zážitek a velmi jednoduchý nákupní proces. Výhodou samozřejmě je i podpora českého jazyka a možnost směny kryptoměn za české koruny.

Vzhledem k tomu, že se jedná o kryptoměnovou směnárnu, nenakupujete kryptoměny od dalších uživatelů burzy, nýbrž od směnárny jako takové, musíte se tak připravit na horší směnné kurzy. Kryptoměny přitom můžete nakupovat i anonymně – bez nutnosti registrace, v takovém případě však musíte počítat s horším směnným kurzem.

Ccshop během své historie čelil jednomu hackerskému útoku, který ohrozil důvěru uživatelů, nicméně směnárna se s tímto problémem poměrně dobře vypořádala, zapracovala na bezpečnosti a všechny „poškozené“ odškodnila. Díky tomu si společnost vybudovala pověst poměrně důvěryhodné instituce, která nemá problém se svými zákazníky napřímo komunikovat i o poměrně nepříjemných tématech.

CcShop je také členem České fintech asociace, která sdružuje poskytovatele nejlepších fintech služeb v České republice. Abyste se mohli stát členem, musíte splňovat poměrně vysoké požadavky. Členství v této asociaci tak je jednou ze záruk, proč může být nákup kryptoměn právě na této směnárně spolehlivý a bezpečný.

Co byste měli o směnárně ccShop vědět:

Webová adresa: https://www.ccshop.cz
Rok založení: 2017
Stránky v českém jazyce Ano
Měna CZK
Počet kryptoměn 11
Způsob platby bankovní převod
Minimální nákup 500 Kč
Poplatek za nákup 10 % (při splnění podmínek)

Výhody kryptoměnové směnárny ccShop

 • Jednoduché použití: Prostřednictvím přehledného a jednoduchého uživatelského rozhraní je kryptoměny schopný nakoupit téměř kdokoliv.
 • Nemusíte se registrovat: Pokud se spokojíte s horším nákupní kurzem, nemusíte se kvůli nákupu kryptoměn registrovat. Do objemu korunového ekvivalentu 1 000 euro tak lze nakupovat kryptoměny relativně anonymně.
 • Stránky v českém jazyce: Kryptoměnová směnárna ccShop jako český projekt nabízí kompletní webové stránky v českém jazyce.
 • Možnost nákupu kryptoměn za koruny: Všech jedenáct kryptoměn lze nakupovat za české koruny, není tedy třeba řešit převod české měny na eura nebo dolary.

Nevýhody kryptoměnové směnárny ccShop

 • Méně výhodné ceny: Konkurenční směnárny kryptoměn jako je například Simplecoin, nabízejí lepší směnné kurzy.
 • Delší vyřízení objednávky: Odeslání kryptoměn do vaší peněženky může trvat i více než 24 hodin od zaplacení.
 • Musíte si pořídit vlastní kryptoměnovou peněženku: Než zakoupíte na ccShop kryptoměny, je třeba si pořídit softwarovou nebo lépe hardwarovou peněženku, kam budou vaše kryptoměny odeslány.
 • Nabídka pouhých 11 kryptoměn: Jak je u směnáren zvykem, jejich nabídka kryptoměn je menší než v případě kryptoměnových burz. Na ccShop tak nakoupíte především nejznámější kryptoměny.

Nákup kryptoměn na směnárně ccShop

Na ccShop můžete v současné chvíli nakoupit 11 kryptoměn. Jedná se o kryptoměny Bitcoin, Ethereum, Ripple, Dogecoin, Chainlink, Shiba-Inu, Stellar, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Neo, Dash a IOTA.  Jak už bylo řečeno, můžete k jejich nákupu využít koruny. Kryptoměny pak můžete na směnárně rovněž prodat a inkasovat tak fiat měnu na vámi zadaný bankovní účet.

Přehled dostupných kryptoměn na směnárně ccShop.
Přehled dostupných kryptoměn na směnárně ccShop. Zdroj: ccshop.cz

Je nutné, abyste si pořídili kryptoměnovou peněženku, protože tu směnárna ccShop nenabízí. Začátečníci, kteří by dali přednost řešení bez nutnosti zakládání kryptoměnové peněženky (což má do budoucna z hlediska bezpečnosti tak jako tak smysl), mohou dát přednost některé z kryptoměnových burz, jako je Binance nebo Coinbase, které nabízejí vlastní softwarovou peněženku.

V rozhraní kryptoměnové směnárny ccShop vyplníte, jaké množství konkrétní kryptoměny si chcete koupit (mBTC je tisícina bitcoinu) a kliknete na tlačítko „Koupit“.
V rozhraní kryptoměnové směnárny ccShop vyplníte, jaké množství konkrétní kryptoměny si chcete koupit (mBTC je tisícina bitcoinu) a kliknete na tlačítko „Koupit“. Zdroj: ccshop.cz

Pozor: Minimální výše objednávky na kryptoměnové burze ccShop je (k 21. 12. 2021) 500 Kč. Marže, kterou zaplatíte směnárně za nákup je neměnná bez ohledu na výši objednávky. Závisí však na „úrovni zákazníka“. O tom si více povíme níže.

Kryptoměny koupíte pouze prostřednictvím bankovního převodu

Kryptoměnová směnárna ccShop nabízí jako jediný dostupný prostředek platby bankovní převod. Směnárna nepodporuje platby kartou ani prostředníky v podobě elektronických peněženek, jako jsou Revolut nebo PayPal.

Běžnou praxí je, že vám ccShop zašle kryptoměny za 24 hodin po připsání fiat peněz na jeho účet (u Komerční banky). Na převod si však vyhrazuje až 72 hodin. Pokud tak na kryptoměny více spěcháte, můžete využít možnosti okamžité platby, kterou už většina bank v dnešní době nabízí. Zkrátíte tak nákup kryptoměn o 1-2 dny, které může běžný mezibankovní převod trvat.

Jaké zaplatíte u ccShop za nákup poplatky?

Směnárna si klasické poplatky jako například kryptoměnová burza neúčtuje, musíte ovšem počítat se zaplacením marže, která zejména pro nové klienty není úplně malá. Ačkoliv tak jsou nákupy kryptoměn na směnárně mnohem jednodušší a můžete je až do výše ekvivalentu 1 000 eur provést bez registrace, připlatíte si za anonymitu, jak oproti konkurenčním směnárnám, tak oproti bitcoinovému automatu.

Tip: Od druhého nákupu můžete získat nárok na slevu z marže 5-10 %, proto se vyplatí provést malý první nákup a větší finanční částku investovat až od druhého nákupu.

Náklady za nákup kryptoměn – marže se rozděluje dle 4 úrovní:

 • Úroveň 0 – Nový zákazník: Úplně první a anonymní objednávka je zatížena poplatkem 25 % oproti spotové (aktuální tržní ceně) kryptoměny.
 • Úroveň 1 – Spolehlivý zákazník: Každý anonymní zákazník (bez registrace), který realizoval alespoň jednu úspěšnou objednávku má nárok na nákup kryptoměn s marží 20 %.
 • Úroveň 2 – Identifikovaný zákazník: Po provedení registrace máte nárok na další 5 % snížení marže, takže můžete nakupovat kryptoměny s marží 15 %.
 • Úroveň 3 – Významný zákazník: Registrovaný zákazník, který kromě registrace také provede určený objem plateb, má nakonec nárok nakupovat kryptoměny s marží – poplatkem 10 %.

Náklady na nákup kryptoměn u ccShop jsou tak i na třetí úrovni poměrně vysoké, na druhou stranu dostáváte benefit v podobě velmi snadného nákupu a webových stránek v českém jazyce. Na obrázku níže můžete vidět, jak si stojí ccShop v porovnání s další kryptoměnovou směnárnou Simplecoin.

Číslo jedna vyjadřuje cenu, kterou byste za nákup jednoho etheru zaplatili u ccShop na úrovni 0 – první nákup. Číslo dva je pak cena, za kterou by mohl kryptoměnu u ccShop koupit zákazník na úrovni 3. Číslo tři pak označuje cenu etheru na kryptoměnové směnárně Simplecoin, která je přibližně o 3 000 Kč nižší než v případě ccShop – na Simplecoin byste tak ether nakoupili ještě o 3 % levněji.

Porovnání nákupní ceny etheru na kryptoměnové směnárně ccShop (vlevo) a Simplecoin (vpravo).
Porovnání nákupní ceny etheru na kryptoměnové směnárně ccShop (vlevo) a Simplecoin (vpravo). Zdroj: ccshop.cz, Simplecoin.eu

Jak nakoupit kryptoměny na ccShop krok za krokem:

Poplatek za nákup kryptoměn na směnárně ccShop je trochu vyšší než v případě směnárny Simplecoin. Jde-li vám však o maximálně jednoduchou cestu, jak nakoupit digitální aktiva, může být i tato směnárna fungující od roku 2017 schůdnou alternativou. Jak tedy probíhá nákup na směnárně ccShop?

 1. Navštivte webové stránky ccShop.
Směnárna ccShop.
Směnárna ccShop. Zdroj: ccshop.cz
 1. Hned na úvodní stránce si můžete po vzoru e-shopu vybrat, kterou kryptoměnu a jaké množství chcete nakoupit. Vše je velmi přehledné a jasné.
Rozhraní kryptoměnové směnárny ccShop.
Rozhraní kryptoměnové směnárny ccShop. Zdroj: ccshop.cz
 1. Jakmile kliknete na tlačítko „Koupit“ dostanete se na další stránku, kde vám je zafixován nabízený směnný kurz. Zde zadáte svou emailovou adresu a adresu kryptoměnové peněženky. Na email od směnárny za pár minut obdržíte instrukce k provedení platby.
Jak koupit kryptoměny na směnárně ccShop.
Jak koupit kryptoměny na směnárně ccShop. Zdroj: ccshop.cz
 1. Po připsání finančních prostředků na účet ccShop vám jsou kryptoměny do 72 hodin odeslány (obvykle do 24 hodin).

Pokud chcete na ccShop kryptoměny naopak vyměnit za fiat peníze, stačí v horní části home page kliknout na tlačítko „CHCI PRODAT“. Posléze se dostanete na stránku, kde zvolíte kryptoměnu a její množství, které chcete vyměnit za koruny. Místo adresy vaší kryptopeněženky vyplníte číslo bankovního účtu. V emailu, který vám směnárna zašle, se dozvíte adresu peněženky, na kterou své kryptoměny pošlete a ccShop vám posléze zašle koruny na váš bankovní účet.

Nákupní limity u ccShop: Jediným nákupním limitem je maximální výše nákupu bez dokládání totožnosti, která je legislativně nastavená na ekvivalent 1 000 eur. Vytvoření účtu na směnárně se vám však samozřejmě vyplatí kvůli snížení poplatku za nákup.

Registrace na směnárně ccShop

Registrace na směnárně je velmi jednoduchá, podobná jako v případě jakékoliv jiné finanční služby. Pokud si přichystáte veškeré potřebné dokumenty dopředu, zabere vám pouze pár minut.

Co budete k registraci potřebovat?

 • email
 • telefonní číslo
 • dva doklady totožnosti s fotografií
 • výpis z bankovního účtu, na kterém je uvedené jméno shodné se jménem na dokladech totožnosti

Jediný problém je, že je registrační formulář trochu „schovaný“. Najdete ho tak, že na hlavní stránce kliknete na „Naše ceny“. Zde na úrovni 2 kliknete na odkaz „Pravidla“ a poté na odkaz „zde“. Posléze už se stačí řídit srozumitelnými instrukcemi.

Zde najdete registrační formulář směnárny ccShop.
Zde najdete registrační formulář směnárny ccShop. Zdroj: ccshop.cz

Co dalšího směnárna ccShop nabízí?

Co se týče dalších služeb, příliš mnoho už směnárna ccShop nenabízí. Můžete se však na jejich stránkách začíst do sekce „Škola Bitcoinu“, která nabízí poměrně zajímavé informace o nejstarší a nejvýznamnější kryptoměně srozumitelné i začátečníkům. Kromě toho pak směnárna sdílí se svými zákazníky mnoho informací, jak zacházet s jednotlivými kryptoměnami a rovněž návrhy řešení jednotlivých kryptoměnových peněženek.

Nad rámec těchto informací už toho však mnoho nadstandardního není. Nezbývá než opět vyzdvihnout jednoduchý a přehledný design celých stránek.

Závěr

Kryptoměnová směnárna ccShop nabízí zákazníkům snadný přístup k nákupu kryptoměn, webové stránky a podporu v českém jazyce a velmi přehledné a uživatelsky přívětivé rozhraní.

Jste-li naprostým začátečníkem, může vás nabídka ccShop oslovit. Snadný nákup a jednoduchost je však vykoupena poměrně vysokými poplatky, které mohou zejména první nákup výrazně prodražit. I když se pak na směnárně zaregistrujete, stále směnárna v nákladnosti nákupu zaostává za většinou konkurentů.

Směnárna také v minulosti čelila jednomu hackerskému útoku, v poslední době se na ní však objevují reference spokojených klientů, kteří s nákupem neměli problém. I přes vyšší náklady za nákup kryptoměn se k ccShop řada z nich vrací opakovaně.

Ohodnoťte tento článek

Nejnovější články

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat