skip to Main Content

4 tipy, které by měl znát každý začínající obchodník s kryptoměnami

Začínající Obchodník S Kryptoměnami

Za posledních několik let se trh s kryptoměnami stále více rozšiřuje po celém světě. Kryptoměny pokročily způsobem, díky němuž jsou tato digitální aktiva mnohem jednodušší a přístupnější běžnému člověku, a to i bez znalostí kryptografie a technologií blockchain. Jaké tipy byste však měli znát, pokud s nákupem kryptoměn teprve začínáte?

Ve skutečnosti si dnes každý může zřídit bezplatnou softwarovou (nebo zaplatit za hardwarovou) peněženku a nakoupit Bitcoin na online burze. Stejně snadno si může pořídit i další populární kryptoměny, jako jsou Ethereum, Binance Coin, Tether nebo Solana.

Právě díky tomu stále více lidí zakládá svá investiční portfolia digitálních aktiv a provádí své první obchody s kryptoměnami. Problémem je, že k tomu, abyste na trhu s kryptoměnami skutečně vydělávali, je potřeba trochu víc než jen peněženka a kryptoměnová směnárna typu Simplecoin nebo ccShop. Právě tyto začátečnické chyby způsobují, že někteří jedinci přijdou o pořádnou sumu už po několika dnech.

Pokud s obchodováním s kryptoměnami začínáte, zde je několik základních rad, které byste měli znát, abyste z něj mohli vytěžit co nejvíce.

1. Výběr kryptoměny

První chybou, které se většina začátečníků dopouští, je, že si vyberou některé z altcoinů s nejnižší hodnotou, protože jsou cenově nejdostupnější. Dělají to s předpokladem, že hodnota jakékoli kryptoměny stejně poroste, takže vydělají, jakmile se tak stane. Druhou chybou je opačný postup, kdy se okamžitě vydáte na honbu za nejhodnotnějšími mincemi pouze kvůli jejich hodnotě.

Rozhodování o výběru vhodných kryptoměn – stejně jako o jakémkoli jiném aktivu – není nikdy tak jednoduché. Noví obchodníci by se místo toho měli zabývat faktory, jako je volatilita na trhu, objem obchodů a likvidita aktiv. Zejména likvidita aktiv je klíčová pro pochopení toho, jak snadno lze minci převést na fiat peníze, protože ostatní obchodníci ji často berou v úvahu nejvíce.

Přečtěte si více: Uvažujete o nákupu kryptoměn? Jak vybrat nebo analyzovat altcoiny?

2. Podívejte se, jaké možnosti nabízejí peněženky

Peněženky pro kryptoměny nejsou stejné jako ty, které se používají pro hotovost a karty, ani nejsou tak jednoduché jako jakákoli digitální peněženka. I když technologie blockchain umožňuje zabudovat určité soukromí do samotných mincí, správná peněženka přidává nezbytnou bezpečnostní vrstvu, která chrání soukromé a veřejné klíče obchodníka.

Na výběr je nepřeberné množství možností a variant peněženek, ale většinu z nich lze shrnout do horkých – softwarových – a studených – hardwarových – peněženek. Softwarové peněženky jsou obvykle online peněženky – výhodné pro snadné připojení k internetu a přístupné odkudkoli. Hardwarové peněženky jsou fyzická, offline zařízení, do kterých se nelze snadno nabourat.

Každá peněženka má samozřejmě své klady a zápory. Některé softwarové peněženky jsou bezpečnější než jiné a hardwarové peněženky lze snadno ztratit. Nováčci rozhodně musí posoudit své vlastní okolnosti, aby si mohli vybrat tu nejlepší peněženku pro své potřeby.

Přečtěte si více: Přemýšlíte o investici do Bitcoinu? Pár minut čtení, které vám mohou změnit život

3. Prozkoumejte kryptoměnové burzy

Může se zdát pohodlné začít obchodovat kryptoměny na první burze, která se objeví, ale existuje mnoho dalších faktorů, které tyto platformy odlišují. Za prvé, většina z nich má transakční poplatky v různých sazbách. Také počáteční vklady se mohou změnit v závazek. . V souladu s tím mají některé platformy úzký výběr platebních metod, zatímco jiné mají delší dobu zpracování.

Poslední obava se týká toho, jaké kryptoměny jsou burzou podporovány, což je faktor, který by měl být zvážen ještě předtím, než si člověk pošle na danou kryptoměnovou burzu jakoukoliv částku. Je důležité tyto údaje předem prozkoumat, a pokud je to možné, zkuste si najít recenze na kryptoměnové burzy.

Začít můžete hned tady: Recenze kryptoměnové burzy Binance, Kraken a Coinbase.

4. Výzkum a strategie

Pokud to není dostatečně jasné, výzkum je naprostou nezbytností v každém bodě obchodování s kryptoměnami. Stejně tak se zaměřte na to, abyste se řídili důvěryhodnými a aktuálními zdroji informací. Důvod je zřejmý, trendy a chování trhu v oblasti kryptoměn jsou do značné míry ovlivňovány aktuálními událostmi i mimo finanční sektor.

Po dostatečném průzkumu si musí noví obchodníci vymyslet strategii nákupu a prodeje svých kryptoměn. Existuje mnoho způsobů, jak to udělat, ale vše se omezuje na stanovení cílů a limitů. Pravděpodobně zažijete i ztrátová období. Musíte proto vědět, kolik jste ochotni ztratit, než začnete obchodovat s kryptoměnami. To neznamená označení konce veškerého obchodování, ale musí se naučit, jak své ztráty minimalizovat.

Stejně tak by si měli stanovit, kdy už toho bylo dost, a to alespoň přibližným vyjádřením svých ziskových cílů. Obchodníci nemohou být příliš chamtiví, zejména proto, že trh s kryptoměnami je stále neuvěřitelně volatilní a oni riskují, že v každém okamžiku ztratí více, než vydělají. Malé, ale skromné zisky mohou časem stabilněji růst.

Přečtěte si více: 6 nejlepších kryptoměn, které si nyní můžete koupit a držet navždy

Slovo závěrem

Doufejme, že tyto tipy byly užitečné pro všechny nováčky v obchodování s kryptoměnami. Na začátku vám to bude připadat jako spousta práce, protože je třeba zvážit tolik faktorů, ale časem bude snazší držet krok s kryptoměnovým trhem.

Po cestě napácháte chyby.  Považujte je ale za šance, jak se učit a vyzkoušet nové obchodní strategie, které vám třeba do budoucna vydělají více. Příležitostí, jak vydělat, je spousta, ale je to možné jen při pečlivém rozhodování a kvalitních postupech.

Ohodnoťte tento článek

Nejnovější články

Diskuze

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top
Vyhledat